Nasza szkoła uczestniczyła 11 listopada w Mszy Świętej oraz uroczystych obchodach i złożeniu kwiatów przed pomnikiem.
Marta Ciszewska
Nasza szkoła uczestniczyła 11 listopada w Mszy Świętej oraz uroczystych obchodach i złożeniu kwiatów przed pomnikiem.
Marta Ciszewska
Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w Miejskiej Bibliotece w Luboniu w warsztatach na temat tolerancji " Ula jest inna". Tworzyli zakończenie bajki w postaci kart teatrzyku Kamishibai. Dzieci zastanawiały się również, czy w dzisiejszym świecie ważne jest dotrzymywanie danego słowa.
Anna Migdał
W pierwszych miesiącach roku szkolnego w naszej bibliotece szkolnej dużo się działo... Odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych połączone z lekcją biblioteczną na temat bajek i baśni dla dzieci. W kolejnych dniach uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, oraz w Akcji „Czytam z sercem” w ramach której odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy. We wrześniu obchodziliśmy Dzień Chłopaka połączony z lekcją - Wspaniały Rycerz. W październiku w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyły się lekcje biblioteczne mające na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W pierwszych miesiącach uczniowie bardzo chętnie wypożyczali lektury, oraz interesujące ich książki - pierwsze miejsce zdobywa w kategorii najczęściej wypożyczane książki zdobywa „Dziennik Cwaniaczka”, a zaraz
za nim komiksy z Kaczorem Donaldem. Pod koniec października uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach szkolnych konkursów recytatorskich „Wpisani w historię”, oraz „Poema (nie)naiwne - poezja Czesława Miłosza przechodząc do finałów.
Bibliotekarze SP4
W dniu 08.11.2024r. w naszej szkole odbył się Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości Polski.
Naszą uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Luboń – p. Małgorzata Machalska, Zastępca Burmistrza Miasta Luboń – p. Dorota Franek, Ksiądz Parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Luboniu Waldemar Babicz, Przewodnicząca Rady Rodzicow p. Anna Liszka, p. Skarbnik Anna Waligóra. Przyjaciele Szkoły - p. Izabela Poprawka, p. Ewa Wawrzyniak, p. Wanda Suleja - Kot.
Klasy 3b i 1a przygotowały uroczysty apel. Dziękujemy p. Annie Migdał i p. Dorocie Jurdze za niezapomniane emocje.
W czwartek - 7 listopada w Bibliotece Miejskiej w Luboniu odbył się XXVIII Konkurs Recytatorski „Poema (nie)naiwne - Poezja Czesława Miłosza. Po eliminacjach szkolnych do finału dostali się następujący uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w dwóch kategoriach wiekowych;
Klasy I-III
Białas Julian (2 a SP4)
Krajewska Joanna (3 b SP4)
Lesiuk Marko (2 b SP4)
Pluta Maja (3 c SP4)
Prałat Krystian (2 a SP4)
Romel Marcelina (3 b SP4)
Klasy IV-VI
Frąckowiak Marta (6 b SP4)
Kańduła Marcela (5 a SP4)
Kowalska Julia (5 a SP4)
Ruszczyńska Maja (6 b SP4)
Stachowiak Lena (4 a SP4)
Stegenda Natasza (6 b SP4)
Wójcik Antonina (4 a SP4)
Nasza uczennica Maja Ruszczyńska z klasy 6b zajęła I Miejsce, wyróżnienie otrzymała Marta Frąckowiak z klasy 6b.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Bibliotekarze SP4
Dnia 5 listopada uczniowie klas drugich, trzecich, czwartych, szóstych i ósmych reprezentowali naszą szkołę podczas XXIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wpisani w historię” organizowanego z okazji Święta Niepodległości w Kórniku. Konkurs odbywał się w trzech różnych miejscach, w trzech kategoriach wiekowych.
Po eliminacjach szkolnych, do finału dostali się:
Maja Pluta - klasa 3c
Wojciech Wawrzyński - klasa 2a
Lena Łukaszewska - kl 4a
Maja Ruszczyńska - kl 6b
Oliwia Augustyniak - 8a
Aleksander Czuchrowski 8a
Uczestnicy konkursu wyrecytowali wybrane utwory. Na zakończenie otrzymali dyplomy oraz podziękowania za udział. Wyróżnienie z naszej szkoły otrzymała Maja Ruszczyńska z klasy 6b, która w ramach nagrody została zaproszona na Koncert do Zamku Kórnickiego.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Bibliotekarze
31 października uczniowie zaskoczyli swoją pomysłowością na przebranie.
Kółko biologiczne na zajęciach 29 października wykonywało modele- witraże motyli.
Marta Ciszewska
Kółko biologiczne na zajęcia wykonała jadalny model mózgu z jabłka i barwnika spożywczego oraz model oka z mozzarelli.
Jak zwykle było pysznie.
Marta Ciszewska
W Czwóreczce odbył się konkurs literowania w j. angielskim How do you spell it?. Naszymi gośćmi byli uczniowie szkoły nr 5. Uczestnicy wzięli udział w czterech konkurencjach, za które zdobywali punkty. Wszyscy uczniowie wykazali się wspaniałą zanajomością języka angielskiego.
Gratulujemy mistrzom literowania.
Barbara Plichta
W zeszły piątek odbyły się międzyszkolne eliminacje w unihokeju dzieci, nasza szkole reprezentowała grupa dziewcząt i chłopców.
Chłopcom niestety nie udało się stanąć na podium, za to dziewczyny zdobyły pierwsze miejsce tym samym zakwalifikowały się do półfinału zawodów powiatowych.
Podczas zawodów powiatowych dziewczyny zdobyły cenne doświadczenie oraz sprawdziły swoje umiejętności na tle najlepszych szkół w unihokeju.
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za ufundowanie transportu bez którego występ naszych dziewczyn byłby niemożliwy.
Natalia Adamska
Było minęło, ale wspomnienia zostaną W piatek, 25 października, odbyła się dyskoteka szkolna. Sprzedalismy ponad 150 biletów! I tylu uczestników się pojawiło. Było glośno, goraco i wesoło. Dziekujemy Samorządowi Uczniowskiemu, jego opiekunom i pani Urszuli Moch za organizację imprezy.
Marta Górna
„Muchomorki' oraz „Sowy" – prace plastyczne uczniów z kółka kreatywnego wykonane z przedmiotów przeznaczonych do recyklingu. Dzieci tworzyły prace związane z ekologią.
Małgorzata Goździewska
15 października obchodziliśmy w naszej szkole dwa święta - 120 - lecie naszej szkoły oraz Dzień Edukacji Narodowej. Z okazji 120 urodzin Czwóreczki odbył się uroczysty apel. Przygotował go Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem - panią Anną Mizerską oraz klasy 2a, 2b, 2c pod okiem pani Grażyny Kulińskiej, Anny Garstki, Kingi Niedzieli, Doroty Jurgi, a także klasy 8a i 8b pod opieką pani Cecylii Przybyszewskiej-Marciniak. Gościliśmy przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Burmistrz i Wiceburmistrz Miasta Luboń, Proboszcza Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Luboniu, Dyrektor Ośrodka Kultury w Luboniu, dyrektorów lubońskich szkół, Prezydium Rady Rodziców SP4, byłych dyrektorów i wicedyrektorów SP4, przyjaciół szkoły, emerytowanych nauczycieli i pracowników. Były przemówienia, życzenia, wspomnienia, a także występy klas, podczas których przybliżona została historia Czwóreczki.
Po uroczystościach oficjalnych goście mogli udać się na słodki poczęstunek, zwiedzić szkołę i obejrzeć kroniki szkolne zgromadzone w Sali Pamięci. Można było wpisać się do księgi pamiątkowej. Nie zabrakło także urodzinowego tortu.
Wszystkim gościom, uczestnikom, uczniom, nauczycielom zaangażowanym w przygotowania uroczystości serdecznie dziękujemy.
Cecylia Przybyszewska - Marciniak
22 października uczniowie na kółku biologicznym samodzielnie wykonali preparaty roślinne z cebuli. Później mogli oglądać swoje dzieła pod mikroskopem.
Marta Ciszewska
Rozpoczęliśmy cykl spotkań filmowych w ramach projektu Młode Horyzonty. Tym razem ogladalismy film "Polowanie na czarownice", który zwrócił nam uwagę na moc wyobraźni i przyjaźni. Pokazał nam rownież jak obco w klasie może się czuć uczeń z niepełnosprawnością.
Kolejne spotkania będą się odbywały co miesiąc,a gości nas Ośrodek Kultury w Luboniu.
Marta Górna
18 października świetliki miały zajęcia przyrodniczego na temat rozwoju złożonego u owadów i płazów. Poznaliśmy też układ pokarmowy człowieka.
Marta Ciszewska
BIJEMY REKORD Z WOŚP
16 pażdziernika nasi uczniowie z klas II i III wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii WOŚP polegającej na równoczesnym uciskaniu klatki piersiowiej przez jak największą grupę uczniów. Celem wydarzenia było propagowanie udzielania pierwszej pomocy, trening umiejętności resuscytacyjnych.
Nasi uczniowie każdego roku uczestniczą w warsztatach Ratujemy i Uczymy Ratować, co sprawia, że dzieciaki sprawnie i bez oporów przeprowadzają resuscytację krązeniowo-oddechową, co bardzo nas cieszy.
Dziekujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom i wolontariuszom- dzięki Wam BICIE REKORDU przebiegło sprawnie i prawidłowo.
Anna Garstka
Anna Pawlak
Powered by aSc EduPage