• Szkoła Myślenia Pozytywnego

    • 2b realizuje temat: Lęk

    • Uczniowie klasy 2b biorą udział w programie Szkoła Myślenia Pozytywnego. W marcu zrealizowaliśmy temat: Lęk. Dzieci dowiedziały się, że każdy zmaga się z jakimś rodzajem lęku. Wymieniali doświadczenia na temat tego, czego się boją i jak sobie z tym radzą. Zastanawiali się nad tym w jaki sposób strach wpływa na nasze samopoczucie i na nasz organizm. Projektowali strachometrty i wskazywali na nim poziomy leku w szkole i w domu. Szukali sposobów na to co możnaby zmienić by się nie bać w niektórych sytuacjach i jak pomóc komuś, kto się boi. 

    • Szkolenia dla Rodziców

    • W styczniu i lutym w ramach programu Szkoła Myślenia Pozytywnego kilka klas uczyło się technik relaksacyjnych oraz rozwijało kreatywne i twórcze myślenie. W marcu będziemy poruszać bardzo ważny temat naszych lęków i tego, jak sobie z nimi radzić.

     Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenia, które znajdują się na platformie Instytutu Edukacji Pozytywnej:

     Szkolenia dla Rodziców - kliknij

     Zapraszamy także do skorzystania z bezpłatnych konsultacji i porad.  
     Poradnia Online tworzona przez zespół Instytutu Edukacji Pozytywnej zapewnia wsparcie specjalistyczne dzieciom i młodzieży w całej Polsce oraz dla ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom. W ramach poradni zapewnione zostaną bezpłatne porady i konsultacje świadczone przez: psychologów, mediatorów, terapeutów, prawników, pedagogów.

      

    • Bezpieczeństwo psychiczne i emocjonalne

    • Kolejny rok nasza szkoła działa w programie Szkoła Myślenia Pozytywnego. We wrześniu podjęliśmy temat bezpieczeństwa psychicznego i emocjonalnego, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Efektem pracy były plakaty, a także wiele refleksji. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie psychicznym  i emocjonalnym, zapraszamy do odwiedzenia stron:

     Bezpieczeństwo psychiczne i emocjonalne - przewodnik

     Bezpieczeństwo psychiczne i emocjonalne - posłuchaj

     W październiku zajmiemy się tematem stresu i uważności. 

   •  

    Szkoła Myślenie Pozytywnego to autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej”. Nasza szkoła jest w programie już trzeci rok. 

     

    Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to  przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.
    Co miesiąc mamy do wykonania zadania. We wrześniu będziemy mówić o bezpieczeństwie psychicznym i emocjonalnym.