• Aktualności

     • Brawo Kajtek!
      • Brawo Kajtek!

       Uczeń klasy 2b Kajetan Cegłowski uwielbia grać w szachy. Co jakiś czas uczestniczy w turniejach szachowych. 14 kwietnia w Stęszewie wziął udział w Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski Juniorów Grupa C-9. Zajął 6 miejsce i tym samym zakwalifikował się do Finałów Wielkopolski. Zawody odbędą się w czwartek 13 czerwca. Życzymy Kajetanowi powodzenia.

       Anna Migdał

     • Tak było w Mrówkach!
      • Tak było w Mrówkach!

       Klasa 8 a spędziła 3 dni na zielonej szkole w Mrówkach. Pojechali wszyscy uczniowie i był to dobrze spędzony wspólnie czas. Nie brakowało dobrej zabawy, wspomnień i refleksji , że to już koniec roku szkolnego i nauki w SP4. Program zielonej szkoły zakładał bardzo dużo różnorakich zajęć, np. szkołę kamuflażu, podchody, baloniadę czy piana party itp. Był też czas na zawarcie nowych znajomości. Jak pokazują zdjęcia poniżej wszyscy bawili się znakomicie.

       Maria Baier

     • Konkursy z j. niemieckiego
      • Konkursy z j. niemieckiego

       W drugim semestrze odbył się kolejny cykl konkursów z j. niemieckiego: " Guesse aus den Winterferien", " Osterkarte", "Osterstrauss - Sitten und Brauche" oraz konkurs dotyczący wiedzy o krajach niemiecko języcznych zrealizowany podczas Tygodnia Języków Obcych. Nasi uczniowie wykazali się wiedzą oraz dużą kreaty wnośćia w tworzeniu prac konkursówych, podzielieli się swoimi przeżyciami z miejsc, w których spędzali ferie zimowe, przygotowali piękne kartki z życzeniami w języku niemieckim oraz stroiki wielkanocne - poszerzając swoją wiedzę dotyczącą obyczajów w Niemczech. Uczniowie przygotowali również plakaty dotyczące Niemiec, dzieląć się swoją wiedzą dotyczącą miejscy godnych zwiedzenia, znanych osobistośći ze  świata polityki, sportu. Nasi uczniowie reprezentowli również nasza szkołę w konkursie:" Liga międzyszkolna - Co wiesz o Niemczech?" zorganizowanym przez Zespół Szkól im. Adama Wodziczki w Mosinie.

       Wielkie brawa dla naszych uczniów za chęć rozwijania się oraz reprezentowanie naszej szkoły:)

       Agnieszka Sosnowska

     • Wycieczka klasy 2a i 2b
      • Wycieczka klasy 2a i 2b

       10 czerwca uczniowie klasy 2a i 2b wybrali się na wycieczkę do Folwark Żabinko. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Dzieci poznały codzienne prace na folwarku – między innymi pielęgnowanie i karmienie zwierząt: koni, kóz i królików. Dzieci zwiedziły domek na drzewie, spróbowały swoich sił w jeździe konnej, wzięły udział w przejażdzce bryczką, upiekły kiełbaski na ognisku, a na koniec integrowały się podczas wspólnych zabaw w gospodarstwie. 

       Barbara Plichta

       Anna Migdał

      • Dzień Dziecka

       Zapraszamy 1 czerwca w sobotę od godziny 15:00 do 18:00 zapraszamy dzieci na plac zabaw przy Ośrodku Kultury w Luboniu.

       Animatorzy poprowadzą gry i zabawy sportowe, a także eko warsztaty. Będą także atrakcje muzyczne: warsztaty gry na cajonie oraz konkurs „Jaka to melodia?

       Na scenie zaprezentują się dzieci z pokazami tanecznymi i występami wokalnymi.

       Będzie także zamek dmuchany, a także słodkości: wata cukrowa, lody i gofry 

       Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

     • Warsztaty
      • Warsztaty

       W piątek nasza uczniowska delegacja z klas 4-7 brała udział w warsztatach poprowadzonych przez arch. Agnieszka Czachowska i arch. Maria Skotnicka z Fundacji Sendzimira, które od lat włączają mieszkańców we współprojektowanie terenów w ich lokalnym otoczeniu. W programie przewidziano: spacer badawczy, burza mózgów i projektowanie. Projekty przedstawiono prowadzącym. Czekamy z niecierpliwością, co zostanie zastosowane praktycznie przy zbiorniku retencyjnym w naszym Luboniu.

       Agnieszka Stefaniak

     • Kwiecień miesiącem zdrowia- podsumowanie działań w klasach I-III
      • Kwiecień miesiącem zdrowia- podsumowanie działań w klasach I-III

       Przez ostatni miesiąc realizowaliśmy projekt pod hasłem „Kwiecień miesiącem zdrowia”. W ramach tego corocznego projektu sporo czasu poświęciliśmy na promocję zdrowego stylu życia. Klasy I-III wzięły udział w dwóch wyzwaniach. Pierwsze z nich to „Klasowe wyzwanie- jem zdrowe drugie śniadanie”, którego celem było zachęcenie jak największej grupy dzieci do przynoszenia zdrowych śniadań z ciemnym pieczywem i sporą ilością warzyw. Drugim wyzwaniem była codzienna rozgrzewka przed lekcyjna „Rozgrzewamy się na dzień dobry”. Z dumą musimy przyznać, że wszystkie klasy podeszły do tych wyzwań z wielkim zaangażowaniem i radością, domagając się kontynuacji rozgrzewek każdego dnia. Ponadto wychowawcy zadbali o to, by dzieci aktywnie spędzały przerwy podczas wspólnych zabaw i gier na świeżym powietrzu.

       Projekt zakładał też przypomnienie zasad zdrowego żywienia, z uwzględnieniem ważnych zagadnień, tj. zero waste oraz dieta planetarna.Odbyły się prelekcje z pielęgniarką szkolną oraz zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia. Dzieci przygotowywały zdrowe śniadania, zakładały ogródki klasowe oraz przygotowały hasła promujące zdrowy styl życia, które zdobiły drzwi do sal lekcyjnych.                                

       Rozmawialiśmy też o prawach dzieci do utrzymania zdrowia. Przeprowadzone zostały warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach Programu ratujemy i Uczymy Ratować.         

       Zrealizowaliśmy też projekt Dzień Ziemi, którego celem było uzmysłowienie dzieciom, że zdrowie człowieka zależy od kondycji naszej planety. Dzieci realizowały zadania rozwijające ten temat podczas rajdów pieszych po najbliższej okolicy oraz Wielkopolskim Parku Narodowym.

       Rozstrzygnięte zostały również konkursy o tematyce zdrowotnej, a nagrody i dyplomy zostały wręczone podczas apelu.

       Bardzo dziękujemy wszystkim wychowawcom za zaangażowanie w realizację planu promocji zdrowia, dzieciakom za aktywne uczestnictwo we wszystkich zadaniach i wyzwaniach. Cieszymy się, że nasi uczniowie mają większą świadomość swojego zdrowia, dbają o swoja kondycję i chętniej sięgają po zdrowe produkty. Brawo dzieciaki!

                                                                      Zespół ds. promocji zdrowia

     • Gratulacje
      • Gratulacje

       Uczeń klasy 8a , Tymoteusz Karwat od wielu lat z wielkim zapałem trenuje w Lubońskim Klubie Tenisa Stołowego "Luvena".

       W ostatnim czasie odniósł sukces zajmując IV miejsce w klasyfikacji końcowej 

       Mistrzostw Wielkopolski Kadetów w tenisie stołowym!

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        Klasa 8a z wychowawczynią Marią Baier

     • Projekt IOM
      • Projekt IOM

       Dzisiaj, 14.05.24r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Lubońskiego Uniwersytetu III Wieku, uczniami, społecznością migracyjną i lokalną w ramach podsumowania projektu IOM pt. : " Nie jesteście sami.... opowiem Wam o moich doświadczeniach migracyjntch" 🤗 Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, wspólnie wypracowaliśmy działania wspierające wzajemne zrozumienie. Brawo dla Samorządu Uczniowskiego👏👍