• Aktualności

     • Brawo Kajtek!
      • Brawo Kajtek!

       Uczeń klasy 2b Kajetan Cegłowski uwielbia grać w szachy. Co jakiś czas uczestniczy w turniejach szachowych. 14 kwietnia w Stęszewie wziął udział w Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski Juniorów Grupa C-9. Zajął 6 miejsce i tym samym zakwalifikował się do Finałów Wielkopolski. Zawody odbędą się w czwartek 13 czerwca. Życzymy Kajetanowi powodzenia.

       Anna Migdał

     • Tak było w Mrówkach!
      • Tak było w Mrówkach!

       Klasa 8 a spędziła 3 dni na zielonej szkole w Mrówkach. Pojechali wszyscy uczniowie i był to dobrze spędzony wspólnie czas. Nie brakowało dobrej zabawy, wspomnień i refleksji , że to już koniec roku szkolnego i nauki w SP4. Program zielonej szkoły zakładał bardzo dużo różnorakich zajęć, np. szkołę kamuflażu, podchody, baloniadę czy piana party itp. Był też czas na zawarcie nowych znajomości. Jak pokazują zdjęcia poniżej wszyscy bawili się znakomicie.

       Maria Baier

     • Konkursy z j. niemieckiego
      • Konkursy z j. niemieckiego

       W drugim semestrze odbył się kolejny cykl konkursów z j. niemieckiego: " Guesse aus den Winterferien", " Osterkarte", "Osterstrauss - Sitten und Brauche" oraz konkurs dotyczący wiedzy o krajach niemiecko języcznych zrealizowany podczas Tygodnia Języków Obcych. Nasi uczniowie wykazali się wiedzą oraz dużą kreaty wnośćia w tworzeniu prac konkursówych, podzielieli się swoimi przeżyciami z miejsc, w których spędzali ferie zimowe, przygotowali piękne kartki z życzeniami w języku niemieckim oraz stroiki wielkanocne - poszerzając swoją wiedzę dotyczącą obyczajów w Niemczech. Uczniowie przygotowali również plakaty dotyczące Niemiec, dzieląć się swoją wiedzą dotyczącą miejscy godnych zwiedzenia, znanych osobistośći ze  świata polityki, sportu. Nasi uczniowie reprezentowli również nasza szkołę w konkursie:" Liga międzyszkolna - Co wiesz o Niemczech?" zorganizowanym przez Zespół Szkól im. Adama Wodziczki w Mosinie.

       Wielkie brawa dla naszych uczniów za chęć rozwijania się oraz reprezentowanie naszej szkoły:)

       Agnieszka Sosnowska

     • Wycieczka klasy 2a i 2b
      • Wycieczka klasy 2a i 2b

       10 czerwca uczniowie klasy 2a i 2b wybrali się na wycieczkę do Folwark Żabinko. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Dzieci poznały codzienne prace na folwarku – między innymi pielęgnowanie i karmienie zwierząt: koni, kóz i królików. Dzieci zwiedziły domek na drzewie, spróbowały swoich sił w jeździe konnej, wzięły udział w przejażdzce bryczką, upiekły kiełbaski na ognisku, a na koniec integrowały się podczas wspólnych zabaw w gospodarstwie. 

       Barbara Plichta

       Anna Migdał