• Aktualności

     • Talenciaki SP4
      • Talenciaki SP4

       2 czerwca w naszej szkole odbył się pokaz talentów. Swoimi talentami pochwalili się następujący uczniowie:

       Julia Szymaniak 2c - talent muzyczny, Roman Korbas 3b - mistrz kostki rubika, Nadzieja talent recytatorski

       Filip Szymkowiak 8b - talent muzyczny

       Jędrzej Fabisiak i Szymon Szlegel 5a - talent piłkarski

       Natalia Adamska

     • Dzień Dziecka
      • Dzień Dziecka

       1 czerwca w najpiękniejszy dzień roku - dzień dziecka w naszej szkole odbył się z tej okazji dzień sportu. Uczniowie w radosnej atmosferze wykonywali konkurencje sportowe.  Zapraszamy na fotorelacje.

       Natalia Adamska

     • Wycieczka 6 a
      • Wycieczka 6 a

       W czerwcu klasa 6 a brała udział w 3 wycieczkach. Podczas pierwszej wyprawy wraz z klasą 7a zwiedziliśmy Zieloną Górę, a w niej m.in. Centrum Nauki Keplera, Palmiarnię, obejrzeliśmy seans w Planetarium. Celem drugiej wycieczki był Folwark Żabinko, w którym odpoczywaliśmy od zgiełku miasta. Wisienką na torcie był wyjazd do kina :)  Wszystkie wycieczki były fantastyczne!

       Kinga Piórkowska

      • E-Twinning

       Jednym z zadań projektowych było stworzenie map pamięci. Najpierw uczyliśmy się, jak się je tworzy, a potem była praktyka  . Poniżej mapy nasze i naszych partnerów.

       Marta Górna

     • Dzień Mamy i Taty w klasie 1 a
      • Dzień Mamy i Taty w klasie 1 a

       Dziękuję Mamo, dziękuję Tato za każdą zimę, za każde lato... - takie słowa śpiewały dzieci podczas przedstawienia z okazji Dnia Mamy i Taty. Podczas występu uczniowie zaprezentowali piosenki i wiersze dla swoich Rodziców. Na koniec wręczeli im miłe upomonki, które już na zawsze pozostaną w ich pamięci. 

       Barbara Plichta

      • # LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI Pracowania kulinarna- AKADEMIA ZDROWEGO ŻYWIENIA

       Dziś poczulismy się, jak w programie "Masterchef junior". To była prawdziwa uczta smaków.

       Dzisiaj dzieciaki z kółka kulinarnego wykonały ostatnie w tym roku szkolnym dania. Mogliśmy poczuć się, jak w prawdziwym programie kulinarnym. Mali kucharze przygotowywali zdrowe dania według własnego pomysłu, od początku do końca zupełnie samodzielnie. Liczyła się dobra organizacja pracy, pomysł i przygotowanie. Warunkiem było też to, że danie powinno byc zdrowe. Powstały: pasta ze szpinakiem i pomidorami, kurczak w curry, sushi, sałatka z warzywami, pizza z pomidorami, pieczone jabłka z orzechami i miodem, babeczki cytrynowe i tarta z jabłkami oraz pyszne, owocowe smoothie. Najlepsza była degustacja... 

       Dziękuję moim małym kucharzom za ten wspólny rok. Dzięki pracowni kulinarnej, która powstała w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości,  udało się zrealizować wszystkie nasze kulinarne pomysły, nauczyć się dobrej organizacji pracy w kuchni, oswoić ze sprzętem i co najważniejsze przekonać się na własnej skórze,że można gotować zdrowo i pysznie. To było ciekawe i bardzo smaczne wyzwanie. 

       Anna Garstka

      • Panie Janie

       W ramach Tygodnia Języków Obcych próbowaliśmy zaśpiewać Panie Janie w języku państwa, które dana klasa wylosowała na tegoroczny festyn. Niektórzy poddali się na starcie (bo jak śpiewać na przykład po chińsku), a inni wyzwanie podjęli. Ciekawe, czy by nas obcokrajowcy zrozumieli.

       Marta Górna

     • Dzień Pszczół
      • Dzień Pszczół

       Małe, ale jak ważne! Pszczoły, najpracowitsze i szalenie pożyteczne owady🐝

       Z okazji Dnia Pszczół w naszej Czwóreczce przeprowadzone zostały zajęcia, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół. Wspólnie dowiedzieliśmy się jakie pszczoły mają znaczenie dla naszego środowiska naturalnego, jakie zagrożenia na nie czyhają i jak chronić te istotki. Na koniec, wykonaliśmy poidła dla naszych przyjaciół. 

       Barbara Plichta

     • Spotkanie z Inspektorami Dozoru Technicznego
      • Spotkanie z Inspektorami Dozoru Technicznego

       Kto dba o to by winda była sprawna i abyśmy bezpiecznie bawili się na placu zabaw? Uczniowie klasy 2a i 1a już wiedzą, a to wszystko dzięki Inspektorom z Urzędu Dozoru Technicznego. Inspektorzy opowiedzieli o urządzeniach podlegających pod Urząd Dozoru Technicznego, jak wygląda ubiór ochronna Inspektora i przypomnieli o najważniejszych zasadach na placu zabaw. Uczniowie wzięli udział w zabawie "Bezpiecznie czy niebezpiecznie?", a na koniec otrzymali wspaniałe prezenty. Bardzo dziękujemy za pouczające zajęcia!

       Barbara Plichta

     • Systematyka na wesoło
      • Systematyka na wesoło

       Klasy 5 na lekcji biologii, w ramach powtórzeniowej lekcji wykonały plakaty w temacie " systematyka na wesoło". Zadanie polegało na wymyśleniu systematyki dla gatunków mitycznych zwierząt i roślin. Trudne tematy warto utrwalać w aktywizujący i kreatywny sposób, który pobudzi mózg do pracy.

       Marta Ciszewska

     • Gniazda murarki ogrodowej
      • Gniazda murarki ogrodowej

       Pszczoła murarka ogrodowa, jaką szkoła dostała od Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, założyła już gniazda w domkach dla owadów.

       Warto przypomnieć, że ta samotnicza pszczoła  jest bardzo łagodna, pomimo obecności żądła nie żądli. Jest też ważnym zapylaczem roślin.

       Marta Ciszewska