• Aktualności

     • Impreza andrzejkowa w klasie 2b
      • Impreza andrzejkowa w klasie 2b

        

       Na imprezie andrzejkowej w klasie 2b było bardzo wesoło.  Chętni uczniowie przebrali się za wróżki, czarownice i różne  inne postacie. W sali lekcyjnej rozbrzmiewały radosne dźwięki muzyki, a na parkiecie uczniowie bawili się wysmienicie, Wszyscy oczekiwali z niecierpliwością na wróżby i przepowiednie dotyczące ich przyszłości przygotowane przez Kajetana, Tomka i Natana.  Choć dzieci zdają sobie sprawę, że wrózby to tylko zabawa, to każdy chciał jednak poznać swoją przyszłość. 

       Anna Migdał

     • Dzień Pluszowego Misia
      • Dzień Pluszowego Misia

       24 listopada to wyjątkowy dzien. Rano, do sali 02 do uczniów klasy 2b przywędrowały misie. Obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Ich małe oczy patrzyły na nas pełne radości, a miękkie uszka, lekko potargane po przygodach słuchały uważnie. Razem z misiami braliśmy udział w lekcjach, a one siedziały z nami na biurkach, gotowe do kolejnych odkryć.

       Każdy miś ma swoją historię. Mogliśmy o niej opowiedzieć Pani i dzieciom. Uczyliśmy się opisywać misia i go rysować, a podczas przerwy misie towarzyszyły nam w zabawie

       Anna Migdał

     • Spotkanie uczniów klas 1-3 z pisarzem Łukaszem Wierzbickim
      • Spotkanie uczniów klas 1-3 z pisarzem Łukaszem Wierzbickim

       W dniu 24 listopada uczniowie klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z autorem książek dla dzieci i młodzieży panem Łukaszem Wierzbickim. To niezwykłe wydarzenie, z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. 

       Podczas tego inspirującego spotkania, Łukasz Wierzbicki podzielił się swoją pasją do pisania oraz opowiedział o kuluarach powstawania "Afryki Kazika" oraz innych jego książek. Dzieci miały okazję zadać pytania autorowi.

       Spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickim było nie tylko okazją do zdobycia wiedzy na temat procesu powstawania książek, ale także do rozbudzenia zainteresowań czytelniczych wśród naszych uczniów. Jesteśmy wdzięczni Łukaszowi Wierzbickiemu za podzielenie się swoją twórczością i niezwykłym doświadczeniem z naszą społecznością szkolną.

       Małgorzata Goździewska

     • Zajęcia kreatywne
      • Zajęcia kreatywne

       Zajęcia kreatywne dla klas drugich i trzecich. Podczas tych zajęć uczniowie realizują się wykonując prace plastyczne i techniczne. Raz w miesiącu wykorzystujemy naszą szkolną kuchnię. Na zajęciach w listopadzie dzieci utwierdziły się w przekonaniu, że najlepszym sposobem na poprawę jesiennego nastroju są... własnoręcznie przygotowane naleśniki z bitą śmietaną, czekoladą i owocami. :)

       Anna Migdał

     • Dzień życzliwości
      • Dzień życzliwości

       W dniu 21 listopada uczniowie klas 1-3 na podstawie scenariusza opracowanego przez p. Anna Migdał zostali przez swoje wychowawczynie zaproszeni do „Krainy Życzliwości”. Obejrzeli film o człowieku, który nie potrafił okazywać życzliwości i jak zmieniło się jego nastawienie do ludzi przez spotkanie ze staruszką. Dzieci zastanawiały się nad tym, co to jest "życzliwość”  i czy życzliwość  jest nam  w życiu potrzebna?  Na podstawie wiersza Jolanty Wybieralskiej „Dzień życzliwości” oraz prezentacji na temat tego Międzynarodowego Święta uczyły się, jak być życzliwym wobec innych. Śpiewały piosenkę Małej Orkiestry Dni Naszych pt. „Piosenka bardzo kulturalna”. Wykonały girlandę życzliwości i życzliwą kartkę dla wybranej osoby. Uczniowie klasy 2b przygotowali dla dzieci z innych klas zabawę: Weź ze sobą dobre słowo i przekaż dalej, by każdy uczeń klas 1-3 w tym dniu miał okazję doświadczyć czegoś dobrego. Ostatnie zadanie jeszcze przed nimi. „Tajemniczy przyjaciel” - Zadanie, które będzie realizowane do końca tego tygodnia, polega na dyskretnym robieniu dobrych uczynków lub różnych życzliwych i przyjaznych gestów wobec wylosowanej przez dzieci osoby z klasy.

       Mamy nadzieję, że każdy uczeń klas 1-3 już wie, jak być życzliwym i dzięki temu jeszcze lepiej będą funkcjonować w szkolnej rzeczywistości.

       Anna Migdał

     • Dyskoteka szkolna 17.11
      • Dyskoteka szkolna 17.11

       17.11 odbyła się dyskoteka szkolna. Wśród atrakcji były efekty wizualne oraz kawiarenka. Młodzież bardzo dobrze bawiła się w rytm znanych przebojów. Samorząd szkolny bardzo dobrze się spisał przygotowując zabawę. Kolejna już w lutym.

       Marta Ciszewska

     • Wycieczka animowana Szlakiem Powstania Wielkopolskiego
      • Wycieczka animowana Szlakiem Powstania Wielkopolskiego

       Klasa 2a i 3a wzięła udział w wycieczce animowanej Szlakiem Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie rozpoczęli swoją przygodę na placu Romana Wilhelmiego, na którym przywitał ich przewodnik ubierany w pełny mundur powstańczy. Przewodnik wcielił się w rolę Dowódcy Nowego Plutonu Powstańczego. Następnie oprowadził uczniów - rekrutów po najważniejszych miejscach związanych z powstaniem, gdzie wspólnie odkrywali jego przebieg, główne postacie, jak i tło historyczne. To była bardzo pouczająca lekcja historii!

       Barbara Plichta

       Małgorzata Goździewska

     • Obchody 11 listopada
      • Obchody 11 listopada

       Nasza jak co roku wzięła udział w obchodach 11 listopada. Przedstawiciele nauczycieli i uczniów (poczet sztandarowy) wzięli udział w uroczystej Mszy świętej oraz składaniu kwiatów pod pomnikiem Znicza Pokoju w Luboniu.

     • Turniej Taekwondo
      • Turniej Taekwondo

       Uczniowie naszej Czwóreczki  wzieli udział w II Kolejejce Ligi Taekwondo w Pleszwie. Na co dzień trenują w klubie UKS Szakal Jeżyce Taekwondo Olimpijskie.

       Nasi uczniowie zdobyli worek medali!

        

       -Gabriela Balcerzak 

       Konkurencja walk

       -Wiktor Tomiak

       Konkurencja walk

       Konkurencja sprawnościowa (kopnięcie w górę)

       Konkurencja sprawnościowa (kopanie na czas

       -Piotr Tonder

       Konkurencja sprawnościowa (kopnięcie w górę)

       Konkurencja sprawnościowa (kopanie na czas)

        

       Agnieszka Antczak

       Dyrektor Szkoły

        

        

        

     • Konkurs recytatorski
      • Konkurs recytatorski

       7 listopada w Kórniku odbył się  XXII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Wpisani w

       historię". Oczywiście mieliśmy tam swoich reprezentantów.

       W kategorii klas I-III byli to Nina Dobrowolska  z IB i Kajetan Cegłowski IIB.W tej grupie tematem przewodnim był "Mój przyjaciel kot".

       W grupie IV-VI i VII-VIII,która prezentowała wiersze naszej  noblistki Wisławy Szymborskiej  wystąpiły  uczennice kl. VB Marta Frąckowiak i Maja Ruszczyńska oraz  Aleksandra Wójcik z kl.VIIB  .

       Maja Ruszczyńska z wierszem Wisławy Szymborskiej "Chmury " zajęła II miejsce i będzie uczestniczyła w uroczystym rozdaniu nagród w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada na zamku w Kórniku.

       Serdecznie gratulujemy Mai i pozostałym uczestnikom konkursu.

       Maria Baier

       Agnieszka Stefaniak

       Anna Szkoda