• Aktualności

     • Projekt edukacyjny "Psia lekcja"
      • Projekt edukacyjny "Psia lekcja"

       Projekt edukacyjny "Psia lekcja", w którym biorą udział uczniowie klas drugich jest inicjatywą, która powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Zwierzęta Ludziom. Celem tego programu jest propagowanie świadomego i odpowiedzialnego podejścia do psów oraz nauka zasad bezpieczeństwa i dobrego traktowania zwierząt.

       W ramach projektu uczestnicy mają możliwość uczestniczenia w warsztatach, podczas których dowiadują się m.in. jak zachowywać się wobec obcych psów. Uczą się, że nie wszystkie psy są przyjazne i zawsze należy zachować ostrożność, szczególnie w przypadku nieznanych zwierząt. Ponadto, zdobywają wiedzę na temat właściwego podejścia i kontaktu z czworonogami, by móc uniknąć potencjalnych sytuacji niebezpiecznych. W ramach projektu "Psia lekcja" przykładem jednej z zasad, które dzieci uczą się, jest zachowanie pozycji żółwia. Oznacza to, że w przypadku spotkania z obcym psem, dzieci są uczone, by się skulić i unikać bezpośredniego kontaktu wzrokowego ze zwierzęciem. Pozycja żółwia daje psu, który atakuje poczucie, że dziecko nie stanowi zagrożenia.

       Projekt edukacyjny "Psia lekcja" we współpracy ze Stowarzyszeniem Zwierzęta Ludziom ma na celu nie tylko propagowanie wśród dzieci właściwego zachowania wobec psów, ale również budowanie więzi między człowiekiem a zwierzętami. Poprzez edukację i świadomą interakcję, dzieci uczą się szacunku i empatii wobec zwierząt, co przekłada się na harmonijne i bezpieczne relacje między nimi.

       Anna Migdał

     • Wielka Fabryka Elfów - wycieczka klasy 2a i 2b
      • Wielka Fabryka Elfów - wycieczka klasy 2a i 2b

       12 grudnia uczniowie klasy 2a i 2b wybrali się do Wielkiej Fabryki Elfów w Poznaniu. Tam czekało na dzieci wiele atrakcji. Na samym początku wizyty uczniowie obejrzeli krótkie przedstawienie, a Elf Ważniak wprowadził je w historię fabularną - Melodię Świąt. Następnie w mniejszych grupkach dzieci wraz z Elfami Przewodnikami rozpoczęły przejście po Elfik domkach, w których czekały na dzieci zadania. Za każde wykonane zadanie dzieci otrzymywały nutkę, która tworzyła świąteczną melodię. Uczniowie skakali na dmuchańcach, pisali list do Świętego Mikołaja, jeżdzili Elfimi samochodzikami, a na koniec spotkali się z Mikołajem, aby uwiecznić wizytę, ale przede wszystkim - by poinformować go, że znaleźli rozsypane po Fabryce nutki Melodii Świąt.

       Pobyt w Fabryce Elfów wprawiłi nas w świąteczny klimat! :)

       Barbara Plichta

       Anna Migdał

     • Świeczniki klas 6
      • Świeczniki klas 6

       Wszystkie klasy szóste robiły świeczniki na lekcji techniki. Używaliśmy kleju na gorąco, tasiemek, ozdób, sznurków. Powstały małe dzieła sztuki, które dzieci przekazały na stragan świąteczny.

       Anna Dudek

     • Mikołajkowe Dyktando Biegane
      • Mikołajkowe Dyktando Biegane

       W czwartek 7 grudnia drużyny z klasy 5b i 6a uczestniczyły w finale Mikołajkowego Dyktanda Bieganego, który  odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu.

       W tym dyktandzie nie wystarczy znajomość reguł ortograficznych ,ale  trzeba też bardzo dobrze biegać, by w jak najkrótszym czasie przekazać co trzeba zapisać na arkuszu.

       Trzecie miejsce wybiegała drużyna z k. 5b. Klasie 6b gratuluję ambicji i waleczności.

                                                                       Maria Baier

     • Warsztaty świąteczne
      • Warsztaty świąteczne

       07.12.23 r. klasa 2 c i 3 b brały udział w świątecznych warsztatach. Odwiedziliśmy dawną szkołę wiejską w Konarskim. Ozdabialiśmy pierniki, malowaliśmy zimowe obrazki na szkle, karmiliśmy zwierzęta i nawet odwiedził nas Gwiazdor. 

       Sara Kędziora

     • Sportowy Turniej Mikołajkowy
      • Sportowy Turniej Mikołajkowy

       W dniu 6 grudnia 2023r. odbył się w naszej szkole Sportowy Turniej Mikołajkowy dla dzieci z klas drugich. Wydarzenie to miało na celu promowanie aktywnego trybu życia oraz integrację dzieci z różnych klas.

       Zawody obejmowały takie dyscypliny jak: bieg w workach, rzut kulą śniegową do celu, strojenie choinki na czas połączone z rozwiązywaniem zadań matematycznych, toczenie śnieżnych kul i wyścigi zaprzęgów Mikołaja. Każdy z uczestników mógł liczyć na wsparcie i doping ze strony kolegów i koleżanek, co sprawiało, że atmosfera na boisku była naprawdę elektryzująca. Po zaciętej rywalizacji, nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Każda z drużyn otrzymała dyplomy za udział w turnieju.

       Sportowy Turniej Mikołajkowy dla dzieci z klas drugich był nie tylko okazją do rywalizacji i zdobycia nowych umiejętności sportowych, ale również do integracji i budowania więzi między dziećmi. Wydarzenie to na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników.

       Anna Migdał

     • Zajęcia w Bibliotece Miejskiej w Luboniu
      • Zajęcia w Bibliotece Miejskiej w Luboniu

       30 listopada uczniowie klasy 2a wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, w Bibliotece Miejskiej w Luboniu. Na spotkaniu z Panią Bibliotekarką dzieci wysłuchały bajki "O Borsuku, który na cały świat się obraził" – przedstawionej techniką teatrzyka kamishibai. Dzieci podczas zajęć uczyły się co to jest kompromis, empatia i jak ważna jest rozmowa. Po przeczytanej bajce uczniowie wykonali wspólnie pracę plastyczną.

       Barbara Plichta

     • Dzień Pluszowego Misia w naszej bibliotece
      • Dzień Pluszowego Misia w naszej bibliotece

       Tradycyjnie już biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas pierwszych na spotkanie z okazji Dnia Pluszowego Misia. Wszyscy uczniowie przynieśli ze sobą swoje ulubione misie - przytulanki. Na początku dzieci poznały historię tego pięknego dnia, który obchodzimy 25 listopada od 2002 roku. Miś jako jedyna pluszowa zabawka ma swoje święto! Następnie dzieci wysłuchały fragmentu powieści z serii „Zaopiekuj się mną” autorstwa Holly Webb pt. „Luna. Niesamowita ucieczka dzielnego misiaczka”. Wszyscy słuchali z zainteresowaniem i mam nadzieję,że kiedyś przeczytają historię Luny w całości. A później była niespodzianka, ponieważ wszystkie dzieci otrzymały w prezencie książkę autorstwa Justyny Bednarek pt. Wnuczka antykwariusza” wraz załączoną do niej broszurką dla rodziców nt.tego jak ważne jest wspólne czytanie od najmłodszych lat dziecka.Książki te otrzymaliśmy w ramach projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka, który ” ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym jest bezpłatny zarówno dla szkół, jak i samych dzieci.

       Maria Baier

       bibliotekarka

     • Plakaty, mnemotechniki
      • Plakaty, mnemotechniki

       Zadaniem klasy 7 na lekcji biologii było przedstawienie występowania i funkcji witamin i soli mineralnych za pomocą symboli z minimalną ilością tekstu. Takie zadania uczą kreatywności  i nieszablonowego myślenia. 

       Natomiast klasy 6 zapoznały się ze znaczeniem rafy koralowej i wykonały plakaty 

        

       Marta Ciszewska

     • Konkurs recytatorski
      • Konkurs recytatorski

       Konkurs recytatorski „Wiersz dla Mikołaja” 17 listopada w Bibliotece Miejskiej w Luboniu odbył się konkurs recytatorski . W tym roku tematem był „Wiersz dla Mikołaja” i dzieci samodzielnie wybierały wiersze, które podczas uroczystego finału w Bibliotece. Zaprezentowało się w aż 59 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali Julia Hadław z kl. 3b i Kajetan Cegłowski z kl.2b, którzy na zakończenie otrzymali dyplom i pamiątki z logo miasta Luboń.

       Gratulujemy udziału i zdolności recytatorskich.

        

       Maria Baier