• Aktualności

     • Kółko biologiczne- eksperymenty z roślinami
      • Kółko biologiczne- eksperymenty z roślinami

       19.03 kółko biologiczne przygotowało eksperyment - wpływ długotrwałego braku światła na rozwój roślin. Roślinki będą pozbawione światła przez pewien czas.  Rośliny bez dostępu światła pod wpływem hormonów auksyn wydłużają pędy i tracą zielony kolor. Zobaczymy jak szybko dane gatunki zmienia swój wygląd oraz czy i jak szybki wrócą do zielonego koloru.

       Uczniowie przed eksperymentem rozpoznali gatunki za pomocą aplikacji do rozpoznawania roślin i podlali je.

       Marta ciszewska

     • Dzień bez plecaka
      • Dzień bez plecaka

       Dzisiaj w pierwszej dzień wiosny (21.03) samorząd zorganizował dzień bez plecaka. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością pakując swoje rzeczy w różne pojemniki czego dowodzą zdjęcia. Brawo Uczniowie!

       Marta Ciszewska

       Anna Mizerska

     • Dzień wiosny
      • Dzień wiosny

       W dniu 21 marca uczniowie klasy 1a i 2b powitali wiosnę. Na początku pierwszaki udekorowały „Gaiki-maiki” na szkolnym boisku. Następnie wraz z uczniami z klasy 2b malowali zwiastuny wiosny na foliach. Uczniowie klasy 2b urządzili w sali lekcyjnej wiosenną rewię mody i zaprezentowali swoje stroje w pokazie. Jednym z elementów wiosennej zabawy był „Dzień bez plecaka”. Wielu uczniów kreatywnie podeszło do tematu i książki zostały przyniesione do szkoły w niebanalny sposób. Na koniec dnia dzieci przeszły ulicami Lubonia w kolorowym korowodzie z instrumentami i okrzykiem: „Precz Zimo zła! Witaj wiosno!”

       Anna Migdał

     • Projekt: Młode głowy
      • Projekt: Młode głowy

       Uczniowie klasy 2b uczestniczą w projekcie profilaktycznym: Młode głowy. Tematyka ostatniej lekcji zawartej w programie to świat offline i online. Cyfrowy świat uczniowie przedstawili w pracy grupowej w postaci piktogramów. Dowiedzieli się czym jest higiena cyfrowa i poznali jej najważniejsze zasady. Wiedzą także, jakie są konsekwencje braku higieny cyfrowej. 

       Anna Migdał

     • Wielkanocna Wioska Zajączka
      • Wielkanocna Wioska Zajączka

       Uczniowie klasy 2a i 2b podczas wycieczki do Wielkanocnej Wioski Zajączka pożegnali zimę z przytupem, a wiosnę przywitali tańcem, i zabawą. Odwiedzili Kubusia Puchatka i jego przyjaciół w Stumilowym lesie radośnie bawiąc się na dmuchanym placu zabaw. Po zabawie przyszedł czas na warsztaty plastyczne, na których przygotowali piękne ozdoby wielkanocne. W niesamowity sposób przeszli do norki Wielkanocnego zajączka, gdzie wraz z trenerem nauczyli się szukać tropów i rozwiązywać niezliczone wiosenne zagadki. Na koniec dzieci wzięły udział w interaktywnym przedstawieniu teatru cieni oraz zobaczyły samego Zajączka!

       To był dzień pełen atrakcji:)

       Barbara Plichta

       Anna Migdał

     • Konkurs Wielkanocny
      • Konkurs Wielkanocny

       Świetlica szkolna serdecznie zaprasza wszystkie dzieci z Lubońskich szkół podstawowych do udziału w konkursie Wielkanocnym:"NIEPOWTARZALNA PISANKA". Uczestnicy przygotowują prace płaską lub przestrzenną z motywem jajka wielkanocnego, wykonanego dowolną techniką w niepowtarzalny sposób. Prace należy przynieść do świetlicy szkolnej do dnia 19 marca. Po konkursie zostaną one wystawione na holu szkolnym. Wyniki konkursu ogłosimy 22 marca 2024. ZAPRASZAMY! ;)

       Wychowawcy świetlicy

     • Półkolonie 2024
      • Półkolonie 2024

       W tym roku podczas ferii odbyły się dwa turnusy  półkolonii. Jak zwykle dopisała frekwencja . Na ten czas zostały przygotowane liczne atrakcje, takie same dla obu grup. Tradycyjnie już pierwszy dzień spędziliśmy w szkole, gdzie odbyło się spotkanie z komiksami oraz zajęcia praktyczne polegające na samodzielnym tworzeniu naturalnych  kosmetyków. W kolejne dni wyjeżdżaliśmy  w różne miejsca. Jeden z dni spędziliśmy w Art. Zagrodzie, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach  piekarniczych, pszczelarskich i stolarskich. Jak zawsze było dużo dobrej zabawy , a upieczone przez dzieci drożdżówki były doskonałe ☺ Bardzo ciekawa była wycieczka do Centrum Turystyki i Edukacji „Kawka” w Konarskim. W starej szkole dzieci zobaczyły jak dawniej wyglądała sala lekcyjna, w co była wyposażona, jakie były pomoce naukowe i jak były udekorowane ściany. W takiej właśnie sali odbyła się lekcja pisania gęsim piórem oraz malowania na szkle. Następnie na dworze dzieciaki bawiły się ze zwierzętami gospodarskimi, a największym zainteresowaniem cieszyły się króliki. Było też ognisko i umowa, że na pewno przyjedziemy tutaj latem! Bardzo miło, radośnie i aktywnie minął nam czas w sali zabaw „Michałek”. Byliśmy też w kinie na pięknym i pouczającym  filmie „Emma i czarny jaguar”. Jak zawsze  dzieci spisały się na medal i wiemy, że bardzo im się wszystko podobało.  Nie pozostaje nic innego ,jak zaprosić do udziału w półkoloniach letnich.

        

                                                                                       Maria Baier

                                                                                       Małgorzata Goździewska

                                                                                       Anna Wizła

                                                                                       Konga Kubiak

                                                                                       Joanna Stachowiak

                                                                                       Anna Mizerska