• Aktualności

     • Izolacja DNA z banana
      • Izolacja DNA z banana

       Chętni uczniowie 17 maja wzięli udział w zajęciach dodatkowych z  biologii, z izolacji DNA.  Do tej reakcji użyliśmy banana. Używając prostych odczynników " wyrzuciliśmy" DNA z komórek i mogliśmy zobaczyć jak tworzy kuliste struktury.

       Marta Ciszewska

     • Konkurs o Patronie SP4
      • Konkurs o Patronie SP4

       Pod koniec listopada 2022 roku nasza wychowawczyni - pani Grażyna, wytypowała mnie, Oliwkę i Zuzię do udziału w konkursie o Patronie naszej szkoły - profesorze Adamie Wodziczko. Dostałyśmy materiały do nauki. Rozpoczęłyśmy utrwalać wiedzę o życiu, działalności, karierze tego botanika, a także wiedzę o trzech parkach narodowych, które on utworzył. 18 maja 2023 roku, czyli w dniu konkursu byłyśmy bardzo zestresowane, ale dałyśmy radę! Po każdym pytaniu naradzałyśmy się i prawie bezbłędnie udzielałyśmy odpowiedzi.

       Kiedy Pani z jury ogłosiła wyniki, zapanowała w nas wielka radość, bo nasza drużyna z 3b zajęła pierwsze miejsce! Warto było się uczyć! Cała klasa cieszyła się razem z nami!

       Anna Krzymińska klasa 3 b

     • Wycieczka do Pirackiego Parku Rozrywki
      • Wycieczka do Pirackiego Parku Rozrywki

       Z Piratami dookoła świata - w taką podróż udała się klasa 1a i 1b. W Pirackim Parku Rozrywki uczniowie w ciekawy i zabawny sposób zdobywali umiejętności, które pozwoliły im stać się Piratami. Podczas swoich przygód spotkali Piratów, Indianina w swojej wiosce i Lalkę w świecie bajek. Przywitali się ze zwierzętami w mini zoo, sprawdzili co skrywa obrotowy domek i zawirowali w czarnej dziurze. Na koniec zabawy, na uczestników czekało pasowanie na Piratów i pamiątkowy medal.

       Barbara Plichta

       Paulina Kostrzewska

     • Oferta szkoły ponadpodstawowej
      • Oferta szkoły ponadpodstawowej

       W miniony poniedziałek mieliśmy okazję gościć Panią Joannę Ziółkowską wraz z dwoma absolwentkami naszej szkoły, które uczniom klas 8 przedstawiły ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny, przygotowaną przez Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Puszczykowie.

       Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie ciekawego spotkania.

       Kinga Piórkowska

        

     • XIV Powiatowy Konkurs Wokalny „Moja ulubiona piosenka” Komorniki 2023
      • XIV Powiatowy Konkurs Wokalny „Moja ulubiona piosenka” Komorniki 2023

       16 maja odbył się XIV Powiatowy Konkurs Wokalny pt. „Moja ulubiona piosenka” pod patronatem Starosty Poznańskiego, pana Jana Grabskiego oraz wójta Gminy Komorniki, pana Jana Brody. Konkurs przeprowadzony był w czterech kategoriach wiekowych: I kategoria: klasy I i II, II kategoria: klasy III i IV, III kategoria: klasy V i VI oraz IV kategoria: klasy VII i VIII.

       Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice, które zostały wyłonione podczas szkolnych przesłuchań:

       Marcelina Romel z klasy 1 b,

       Marta Frąckowiak z klasy 4 b,

       Oliwia Augustyniak z klasy 6 a.

       Komisja Artystyczna powołana przez organizatorów nagrodziła nasze uczestniczki pamiątkowym dyplomem oraz upominkami. 

       Życzymy dziewczynom dalszych sukcesów!

       Paulina Kostrzewska

     • Konkurs plastyczny dla dzieci pt. Laurka dla MAMY
      • Konkurs plastyczny dla dzieci pt. Laurka dla MAMY

       Zbliża się Dzień Mamy i z tej okazji Ośrodek Kultury w Luboniu ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci pt. 'Laurka dla MAMY". 

       Regulamin konkursu plastycznego „Laurka dla MAMY’’

       1. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Kultury w Luboniu.

       2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

       3. Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę, wykonaną dowolną techniką plastyczną (rysunek, malunek, wycinanka, dekoracja z plasteliny, modeliny i inne).

       4. Podpisane prace (imię i nazwisko dziecka oraz wiek) należy dostarczyć do siedziby Organizatora wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, do dnia 25.05.2023r. 

       5. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 26 maja na stronieinternetowej www.oklubon.pl oraz na profilu facebook.

       Dla zwycięzców przewidziano nagrody. Odbiór nagród nastąpi 2 czerwca 2023r. podczas imprezy plenerowej ‘’Dzień Dziecka”.

       6. Wystawa pokonkursowa potrwa do końca czerwca 2023r.

       7. Prace przechodzą na własność Organizatora.

        

       Regulamin i zgoda do pobrania na stronie Ośrodka Kultury w Luboniu https://www.oklubon.pl/.../Laurka-dla-Mamy-regulamin...

        

       Ośrodek Kultury w Luboniuul. Jana III Sobieskiego 9762-030 Lubońtel.61 8130072

     • Plakaty- ryby
      • Plakaty- ryby

       Klasy 6 zapoznały się z różnymi rodzinami i rzędami ryb. Poznali ich budowę, pochodzenie, występowanie oraz zagrożenia i ochronę. 

       Forma posterowa pomaga uczniom zdobyć i usystematyzować wiedzę. Temat ryby był także przypomnieniem jak należy oszczędzać wodę i chronić naturalne zbiorniki.

       Marta Ciszewska

     • Konkurs Zajączkowy
      • Konkurs Zajączkowy

       28 marca odbył się konkurs Zajączkowy. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat zająca, królika oraz królika miniaturowego, domowego ulubieńca dzieci. Uczestnicy otrzymali dyplomy i  małe upominki.

       Marta Ciszewska

     • Wycieczka 3b do firmy GLS
      • Wycieczka 3b do firmy GLS

       27 kwietnia 2023r. mama Romka zaprosiła nas, czyli uczniów klasy 3b do firmy, w której pracuje. Korzystając z Google Maps podróżowaliśmy środkami komunikacji miejskiej. W firmie GLS czekało na nas wielu ludzi, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą. Pokazywali jak pracują i zorganizowali dla nas mnóstwo aktywności.

       Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zasad bezpieczeństwa, nazwy, logo i siedziby firmy. Już wiemy czym zajmuje się spedytor i na jakich stanowiskach można pracować w takim miejscu. Przyglądaliśmy się segregacji, sortowaniu, etykietowaniu oraz paczkom jadącym na taśmociągu. Kurier, który rozwozi paczki pokazał nam miejsce i narzędzia swojej pracy.

       Nie obyło się bez sprawdzenia naszej wiedzy przy „kole fortuny”. Największą frajdę sprawiło nam odbieranie paczek z taśmy i odczytywanie skanerem kodów. Słodki deser utwierdził nas jeszcze bardziej w przekonaniu, że był to ciekawie wykorzystany czas. Zdobyliśmy ogromną wiedzę, a niektórzy już zaczęli planować swoją przyszłość zawodową.

       Grażyna Kulińska

     • Chwyć za instrument i graj!
      • Chwyć za instrument i graj!

       Podczas lekcji, idąc korytarzem szkolnym można było usłyszeć... muzykę. Tym razem to uczniowie klas czwartych narobili niezłego "hałasu" i uzbrojeni w bum bum rurki stworzyli zgrany zespół. Na tych zajęciach dzieci miały szansę się przekonać, że każda osoba z grupy jest ważna i potrzebna. Wystarczy jeden brakujący dźwięk i melodia utworu staje się niepełna, traci na wartości. 

       Natalia Walkowiak

     • Szkolne przesłuchanie "Moja ulubiona piosenka"
      • Szkolne przesłuchanie "Moja ulubiona piosenka"

       25 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje na Powiatowy Konkurs Wokalny pt.: "Moja Ulubiona Piosenka". Mile zaskoczył nas wysoki poziom artystyczny uczestników przesłuchania. W czwóreczce mamy niezwykle rozśpiewane i utalentowane uczennice.

        

       Jury w składzie: Paulina Kostrzewska, Anna Wizła i Natalia Walkowiak, wyłoniło po jednym zwycięzcy w każdej kategorii: 

        

       Klasy 1-2  Marcelina Romel z klasy 1b

       Klasy 3-4  Marta Frąckowiak z klasy 4b

       Klasy 5-6 Oliwia Augustyniak z klasy 6a

        

       Dziewczyny 16 maja wezmą udział w Konkursie w Komornikach. 

        

       Paulina Kostrzewska

       Anna Wizła

       Natalia Walkowiak

     • Tydzień języków obcych
      • Tydzień języków obcych

       W środę w naszej szkole wszystkie klasy 4-8 brały udział w zabawie polegającej na szukaniu kodów QR oraz obrazków znanych budowli umieszczonych w różnych miejscach w szkole. Zabawa odbywała się w związku z trwającym Tygodniem Języków Obcych. Wszystkie klasy świetnie poradziły sobie z zadaniami i przy okazji bardzo dobrze się bawiły. 

       Anna Dudek