• Aktualności

     • Dzień Pszczół
      • Dzień Pszczół

       Małe, ale jak ważne! Pszczoły, najpracowitsze i szalenie pożyteczne owady🐝

       Z okazji Dnia Pszczół w naszej Czwóreczce przeprowadzone zostały zajęcia, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół. Wspólnie dowiedzieliśmy się jakie pszczoły mają znaczenie dla naszego środowiska naturalnego, jakie zagrożenia na nie czyhają i jak chronić te istotki. Na koniec, wykonaliśmy poidła dla naszych przyjaciół. 

       Barbara Plichta

     • Spotkanie z Inspektorami Dozoru Technicznego
      • Spotkanie z Inspektorami Dozoru Technicznego

       Kto dba o to by winda była sprawna i abyśmy bezpiecznie bawili się na placu zabaw? Uczniowie klasy 2a i 1a już wiedzą, a to wszystko dzięki Inspektorom z Urzędu Dozoru Technicznego. Inspektorzy opowiedzieli o urządzeniach podlegających pod Urząd Dozoru Technicznego, jak wygląda ubiór ochronna Inspektora i przypomnieli o najważniejszych zasadach na placu zabaw. Uczniowie wzięli udział w zabawie "Bezpiecznie czy niebezpiecznie?", a na koniec otrzymali wspaniałe prezenty. Bardzo dziękujemy za pouczające zajęcia!

       Barbara Plichta

     • Systematyka na wesoło
      • Systematyka na wesoło

       Klasy 5 na lekcji biologii, w ramach powtórzeniowej lekcji wykonały plakaty w temacie " systematyka na wesoło". Zadanie polegało na wymyśleniu systematyki dla gatunków mitycznych zwierząt i roślin. Trudne tematy warto utrwalać w aktywizujący i kreatywny sposób, który pobudzi mózg do pracy.

       Marta Ciszewska

     • Gniazda murarki ogrodowej
      • Gniazda murarki ogrodowej

       Pszczoła murarka ogrodowa, jaką szkoła dostała od Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, założyła już gniazda w domkach dla owadów.

       Warto przypomnieć, że ta samotnicza pszczoła  jest bardzo łagodna, pomimo obecności żądła nie żądli. Jest też ważnym zapylaczem roślin.

       Marta Ciszewska

     • Izolacja DNA z banana
      • Izolacja DNA z banana

       Chętni uczniowie 17 maja wzięli udział w zajęciach dodatkowych z  biologii, z izolacji DNA.  Do tej reakcji użyliśmy banana. Używając prostych odczynników " wyrzuciliśmy" DNA z komórek i mogliśmy zobaczyć jak tworzy kuliste struktury.

       Marta Ciszewska

     • Konkurs o Patronie SP4
      • Konkurs o Patronie SP4

       Pod koniec listopada 2022 roku nasza wychowawczyni - pani Grażyna, wytypowała mnie, Oliwkę i Zuzię do udziału w konkursie o Patronie naszej szkoły - profesorze Adamie Wodziczko. Dostałyśmy materiały do nauki. Rozpoczęłyśmy utrwalać wiedzę o życiu, działalności, karierze tego botanika, a także wiedzę o trzech parkach narodowych, które on utworzył. 18 maja 2023 roku, czyli w dniu konkursu byłyśmy bardzo zestresowane, ale dałyśmy radę! Po każdym pytaniu naradzałyśmy się i prawie bezbłędnie udzielałyśmy odpowiedzi.

       Kiedy Pani z jury ogłosiła wyniki, zapanowała w nas wielka radość, bo nasza drużyna z 3b zajęła pierwsze miejsce! Warto było się uczyć! Cała klasa cieszyła się razem z nami!

       Anna Krzymińska klasa 3 b

     • Wycieczka do Pirackiego Parku Rozrywki
      • Wycieczka do Pirackiego Parku Rozrywki

       Z Piratami dookoła świata - w taką podróż udała się klasa 1a i 1b. W Pirackim Parku Rozrywki uczniowie w ciekawy i zabawny sposób zdobywali umiejętności, które pozwoliły im stać się Piratami. Podczas swoich przygód spotkali Piratów, Indianina w swojej wiosce i Lalkę w świecie bajek. Przywitali się ze zwierzętami w mini zoo, sprawdzili co skrywa obrotowy domek i zawirowali w czarnej dziurze. Na koniec zabawy, na uczestników czekało pasowanie na Piratów i pamiątkowy medal.

       Barbara Plichta

       Paulina Kostrzewska

     • Oferta szkoły ponadpodstawowej
      • Oferta szkoły ponadpodstawowej

       W miniony poniedziałek mieliśmy okazję gościć Panią Joannę Ziółkowską wraz z dwoma absolwentkami naszej szkoły, które uczniom klas 8 przedstawiły ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny, przygotowaną przez Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Puszczykowie.

       Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie ciekawego spotkania.

       Kinga Piórkowska

        

     • XIV Powiatowy Konkurs Wokalny „Moja ulubiona piosenka” Komorniki 2023
      • XIV Powiatowy Konkurs Wokalny „Moja ulubiona piosenka” Komorniki 2023

       16 maja odbył się XIV Powiatowy Konkurs Wokalny pt. „Moja ulubiona piosenka” pod patronatem Starosty Poznańskiego, pana Jana Grabskiego oraz wójta Gminy Komorniki, pana Jana Brody. Konkurs przeprowadzony był w czterech kategoriach wiekowych: I kategoria: klasy I i II, II kategoria: klasy III i IV, III kategoria: klasy V i VI oraz IV kategoria: klasy VII i VIII.

       Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice, które zostały wyłonione podczas szkolnych przesłuchań:

       Marcelina Romel z klasy 1 b,

       Marta Frąckowiak z klasy 4 b,

       Oliwia Augustyniak z klasy 6 a.

       Komisja Artystyczna powołana przez organizatorów nagrodziła nasze uczestniczki pamiątkowym dyplomem oraz upominkami. 

       Życzymy dziewczynom dalszych sukcesów!

       Paulina Kostrzewska

     • Konkurs plastyczny dla dzieci pt. Laurka dla MAMY
      • Konkurs plastyczny dla dzieci pt. Laurka dla MAMY

       Zbliża się Dzień Mamy i z tej okazji Ośrodek Kultury w Luboniu ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci pt. 'Laurka dla MAMY". 

       Regulamin konkursu plastycznego „Laurka dla MAMY’’

       1. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Kultury w Luboniu.

       2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

       3. Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę, wykonaną dowolną techniką plastyczną (rysunek, malunek, wycinanka, dekoracja z plasteliny, modeliny i inne).

       4. Podpisane prace (imię i nazwisko dziecka oraz wiek) należy dostarczyć do siedziby Organizatora wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, do dnia 25.05.2023r. 

       5. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 26 maja na stronieinternetowej www.oklubon.pl oraz na profilu facebook.

       Dla zwycięzców przewidziano nagrody. Odbiór nagród nastąpi 2 czerwca 2023r. podczas imprezy plenerowej ‘’Dzień Dziecka”.

       6. Wystawa pokonkursowa potrwa do końca czerwca 2023r.

       7. Prace przechodzą na własność Organizatora.

        

       Regulamin i zgoda do pobrania na stronie Ośrodka Kultury w Luboniu https://www.oklubon.pl/.../Laurka-dla-Mamy-regulamin...

        

       Ośrodek Kultury w Luboniuul. Jana III Sobieskiego 9762-030 Lubońtel.61 8130072

     • Plakaty- ryby
      • Plakaty- ryby

       Klasy 6 zapoznały się z różnymi rodzinami i rzędami ryb. Poznali ich budowę, pochodzenie, występowanie oraz zagrożenia i ochronę. 

       Forma posterowa pomaga uczniom zdobyć i usystematyzować wiedzę. Temat ryby był także przypomnieniem jak należy oszczędzać wodę i chronić naturalne zbiorniki.

       Marta Ciszewska

     • Konkurs Zajączkowy
      • Konkurs Zajączkowy

       28 marca odbył się konkurs Zajączkowy. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat zająca, królika oraz królika miniaturowego, domowego ulubieńca dzieci. Uczestnicy otrzymali dyplomy i  małe upominki.

       Marta Ciszewska