• Aktualności

     • Święta w 1 a
      • Święta w 1 a

       W Czwóreczce zapachniało piernikami a to dzięki uczniom klasy 1a, którzy przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia dekorowali pierniki. Każdy uczeń z zapałem i zaangażowaniem zabrał się do ozdabiania ciasteczek. Dzieci włożyły w swoją pracę dużo pomysłów, ale przede wszystkim serca. W sali zapanował świąteczny nastrój.

       Barbara Plichta

     • Wizyta w Bibliotece Miejskiej
      • Wizyta w Bibliotece Miejskiej

       Wizyta w Bibliotece Miejskiej

       W miniony piątek 09.12.22 r. braliśmy udział w zajęciach w Bibliotece Miejskiej. Na początku wysłuchaliśmy bajki w postaci teatrzyku Kamishibai, a następnie wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą własne przepisy na Puchate i Kolczate. Pani Monika oprowadziła nas po bibliotece. Mieliśmy okazję potrzymać najgrubszą i najcięższą książkę oraz zobaczyć taką, która ma najwięcej stron. Poznaliśmy pracę bibliotekarza, która okazała się być bardzo ciekawa. Jeszcze bardziej przekonaliśmy się, dlaczego ważne jest, aby dbać o książki i o to, dlaczego należy je oddawać w terminie.

       Paulina Kostrzewska
       ​​​​​​​

     • Wycieczka 1 a i 1 b
      • Wycieczka 1 a i 1 b

       Klasa 1 a i 1 b podczas grudniowej wycieczki wzięła udział w spotkaniu choinkowym. Uczniowie poznali historię Świętego Mikołaja, dowiedzieli się co symbolizują dekoracje choinkowe, ozdobili pierniki, udekorowali choinkę oraz napisali list do Gwiazdora. Tego dnia wszystkie dzieci poczuły świąteczny nastrój, zwłaszcza, że zaczął padać śnieg!

       Barbara Plichta

       Paulina Kostrzewska

     • Kiermasz Świąteczny
      • Kiermasz Świąteczny

       W Czwóreczce coraz bardziej czuć świąteczną atmosferę. Dzisiaj ruszył Kiermasz Świąteczny. W tym szczególnym czasie szkolna Społeczność, Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele, zaangażowała się w przygotowanie świątecznych ozdób. Dochód z ich sprzedaży w całości zostanieprzekazany na rehabilitację naszej Uczennicy. Pamiętajmy, że dobro powraca!

       Wioletta Mitek

     • Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej 
      • Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej 

       W grudniu po południu, a dokładnie 2.12 o 17.00 zespół nauczycieli WF we współpracy z Szkolną Radą Rodziców zorganizował turniej piłki siatkowej dla całej społeczności szkolnej. Powołano trzy składy drużynowe: rodzice, uczniowie i nauczyciele. Rozgrywki odbywały się w systemie każdy z każdym jeden set do 25 punktów. Po głównych meczach oczywiście pozostał duży niedosyt, bo emocje sportowe są mocno uzależniające.  Mecze każdy z każdym powtórzono ponownie. Nie publikujemy wyników, ponieważ cel spotkania to: wspólne spędzenie czasu czyli zacieśnienie  więzi, dzienna dawna aktywności fizycznej oraz dobra zabawa i poprawa nastroju. W naszej idei wszyscy są zwycięzcami. 

       Obiecujemy zorganizować ponownie rozgrywki  i już teraz zapraszamy rodziców, uczniów, nauczycieli i …drużynę  absolwentów! 

        

       Zespół nauczycieli wychowania fizycznego SP4

        

     • Wizyta w Deli Parku
      • Wizyta w Deli Parku

       01.12.2022 r. klasa I c i II b wybrały się na wycieczkę do Deli Parku. Wprowadziła ona uczniów w świąteczny nastrój. Dzieci spotkały się ze świętym Mikołajem, miały możliwość zadawania mu najróżniejszych pytań - był bardzo cierpliwy. Później z pomocą Elfów pisały listy do Mikołaja i wrzucały je do specjalnej skrzynki. Podczas naszej wycieczki był także czas na zabawę na sali zabaw czy podziwianie ozdób świątecznych na terenie parku.

       Na zakończenie  dzieci wzięły udział w warsztatach piernikowych, samodzielnie przygotowały pierniki, które zabrały do szkoły. 

       Wycieczkę zaliczamy do udanych, był to mile spędzony czas. 


       Sara Kędziora

       Katarzyna Kolińska - Nowaczyk 

     • Laboratoria Przyszłości
      • Laboratoria Przyszłości

       Dzisiaj w naszej Czwóreczce odbyły się warsztaty edukacyjne w ramach projektu edukacyjno-technologicznego Laboratoria Przyszłości. Uczniowie pod czujnym okiem Pań Edukatorek z Mobilnego Laboratorium Przyszłości poznawali tajniki drukowania 3D oraz zastosowania sztucznej inteligencji. Uczniowie wraz z Nauczycielami mogli osobiście doświadczyć, jakie możliwości dają nam nowoczesne technologie. Dzięki udziałowi w zajęciach warsztatowych nasi Uczniowie mieli możliwość rozwijać swoje kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

       Wioletta Mitek

     • Futsal
      • Futsal

       Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

       Szymon Schlegel, Andrzej Fabisiak, Hlib Tanchyk, Filip Zimecki, Michał Kramer, Piotr Durka, Marek Remlein i Kamil Piotrowski

       wzięli udział w zawodach sportowych - futsal. W wyniku sportowej rywalizacji po wygranej na etapie Miasta Luboń zakwalifikowalismy się do rozgrywek powiatowych, gdzie zajęliśmy 3 miejsce. Gratulujemy piłkarzom ! 

       Natalia Adamska 

     • Dzień Talenciaka w 3c
      • Dzień Talenciaka w 3c

       Dzieciaki z klasy 3c to niezłe Talenciaki! W miniony poniedziałek zorganizowaliśmy klasowy Dzień Talenciaka. Ada i Julka przygotowały plakat promujący nasze klasowe wydarzenie. Dzieciaki zaprezentowały rozmaite talenty: sportowe, wokalne, fryzjerskie, malarskie,kulinarne, plastyczne. Podziwialismy konstrukcję domu z klocków lego, starcie gigantów taekwondo, umiejętności wokalne, przepiękne obrazy, pachnące świeczki, makramowe pióra, stroiki, smakowaliśmy przepysznych cytrynowych babeczek i wiele innych fascynujących talentów. Celem było pokazanie, że każdy z nas jest inny, że mamy swoje pasje,zainteresowania i jesteśmy w tym dobrzy

       Dzieciaki... jestem pod wrażeniem!

       Anna Garstka 

        

     • Energetyczne bomby
      • Energetyczne bomby

       Dzieciaki z kółka kulinarnego "Akademia zdrowego żywienia" wykonały tym razem dwie propozycje zdrowych deserów. Pierwsza propozycja to daktylowe kulki mocy, a druga-delikatna kokosowa chmurka z ekspandowaną gryką. Dzieciaki bardzo zaangażowały się w przygotowanie deserów, a jeszcze chętniej degustowany zdrowe słodycze.

       Anna Garstka

     • 3c i teatrzyk Kamishibai
      • 3c i teatrzyk Kamishibai

       W zeszłym tygodniu odwiedziliśmy filię Biblioteki Miejskiej w Luboniu,aby zapoznać się ze sztuką obrazkowych bajek. Wywodzący się z Japonii teatrzyk Kamishibai był dla nas nie lada atrakcją. Bajka o gąsienicy była bardzo ciekawa i mówiła o tym,że zawsze warto myśleć o innych i pomagać. Dzieciaki słuchały opowiadanej przez panią bibliotekarkę bajki z dużym zaciekawieniem, a po powrocie do szkoły wykonały rysunki według sztuki aborygenskiej.

       Anna Garstka

     • Wielki sukces Marysi!!
      • Wielki sukces Marysi!!

       19 listopada odbyły się WZLA Mistrzostwa Wielkopolski w biegach przełajowych. W mroźny sobotni poranek, na trasach nad Wartą w Luboniu, rywalizowali, we wszystkich kategoriach wiekowych, najlepsi zawodnicy z całej Wielkopolski. Wśród nich była uczennica naszej szkoły Marysia Sajnaj. Miło mi poinformować, że Marysia zajęła 2 miejsce w biegu przełajowym na około 1000m!! Tym większy to sukces, że Marysia rywalizowała w kategorii U 14, która obejmowała dwa roczniki: 2009 i 2010. Marysia stanęła do rywalizacji z wieloma uczestnikami, również starszymi od niej.

       Serdecznie gratulujemy Marysi i Jej rodzicom i życzymy dalszych sukcesów!

       Kinga Piórkowska

     • Kalendarz adwentowy klasy 6a
      • Kalendarz adwentowy klasy 6a

       Już grudzień, odliczamy więc dni do Świąt Bożego Narodzenia! Aby umilić sobie czas oczekiwania, uczniowie klasy 6a przygotowali kalendarz adwentowy. Koperty zawierają zadania, które będziemy codziennie wykonywać. Pierwsze zadanie już za nami. Polegało ono na okazaniu sobie wzajemnie sympatii poprzez przyjacielski uścisk dłoni. Kolejne zadania przed nami.

       Kinga Piórkowska