• Aktualności

      • III b w McDonald's

       Na ten dzień uczniowie klasy III b czekali z utęsknieniem, aż w końcu 19 maja wybraliśmy się na wycieczkę do McDonald’s. 

       Brzuchy pełne i uśmiechy na buzi. Czego więcej trzeba? :-) 

       Paulina Kostrzewska 

      • O psie, który jeździł koleją

       Klasa III b z zaangażowaniem pracowała nad projektem dotyczącym przeczytanej lektury Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją".

       Uczniowie zrozumieli znaczenie zdania, że "pies jest najlepszym przyjacielem człowieka", odszukali na mapie miejsca, w których odbywała się akcja lektury, a działając w małych grupkach stworzyli plakaty z charakterystyką głównego bohatera lektury - Lampo.

       Praca w grupie nie należy do łatwych - trzeba radzić sobie z krytyką, sytuacjami konfliktowymi, wyjściem poza strefę komfortu, ale niesie za sobą dużo pożytku, np. zwiększa mobilizację w grupie, daje możliwość wspólnego rozwiązywania problemów, uczy współdziałania czy liczenia się z czyimś zdaniem. 

       Na szczęście klasa III b i z tym zadaniem poradziła sobie doskonale, a efektem ich działań są te piękne plakaty!

       Paulina Kostrzewska

      • Wycieczka klasy 4 a i 4 b

       Klasy 4 a i 4 b były na wycieczce w Łodzi. Braliśmy udział w zajęciach w Centrum Nauki i Techniki EC1- uczyliśmy się wspólnej gry na różnych instrumentach, mogliśmy korzystać z interaktywnych urządzeń umożliwiających samodzielne przeprowadzanie doświadczeń czy badanie struktury biologicznej. W Planetarium obejrzeliśmy najdalsze zakątki Kosmosu w rozdzielczości ponad 8 K. Na koniec przespacerowaliśmy się słynną ulicą Piotrkowską aż do kompleksu przemysłowego Izraela Poznańskiego zwanego obecnie Manufakturą. 

       To była bardzo ciekawa wycieczka.

       Anna Dudek 

      • Tydzień języków obcych

       Podczas tygodnia języków obcych klasy drugie i trzecie rozmawiały o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, dzięki któremu dowiedzieli się jakie państwa wchodzą w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii oraz poznali ciekawostki o Londynie - stolicy Anglii. Każdy Uczeń wykonał piękną flagę, usłyszał hymn Wielkiej Brytanii i rozwiązał quiz na temat zjednoczonych państw.

       Barbara Plichta 

      • Wicemistrz Taekwondo!

       Adrian Piechota - uczeń naszej szkoły i zawodnik klubu UKS Szakal Jeżyce  w dniach 13-15.05.2022 brał udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Białymstoku. Adrian wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kategorii walk oraz czwarte miejsce w kategorii konkurencji sprawnościowych. Serdecznie gratulujemy!

      • Smocze łodzie

        Jedna setna sekundy !

       Co to była za sobota! 14.05.2022 – Mistrzostwa Szkół w Smoczych Łodziach! Początek zawodów nad Poznańską Malta to wyścigi kl. 7-8, reprezentanci naszej szkoły walczyli z siłą wiatru, falami i przeciwnikami ! Trudne warunki nie ułatwiały rywalizacji! Ale muszę powiedzieć, że zgłoszeni zawodnicy wykazali się ogromnym duchem walki i chęcią zwycięstwa.  

       I załoga to :

       1. Marcel Brzeziński

       2. Mikołaj Brzeziński

       3. Jan Szyszka

       4. Jan Jankowski

       5. Grzegorz Augustyniak

       6. Kacper Rybarczyk

       7. Maksymilian Szmyt

       8. Kamil Bożek

       9. Marcel Domagała

       10. Adam Gałka

       Chłopcy pokonali dystans 200 m w czasie 1:22 s. rewelacja, jednak w półfinale okazało się, że zabrakło nam 5 s do wejścia do finału ☹. Załoga spisała się rewelacyjnie, chłopcy walczyli do ostatnich metrów – BRAWO!!!

       Następna załoga to :

       1. Julia Gardeza

       2. Wiktoria Kózka

       3. Aleksandra Kulińska

       4. Hubert Broncel

       5. Adrianna Kuster

       6. Aleksandra 

       7. Zuzanna Kryg

       8. Aleksandra Wójcik

       9. Zofia Bielawska

       10. Milena Rychlewicz

       W pierwszym podejściu wyjątkowo mocno wiał wiatr, łódź bardzo trudno było utrzymać w kursie do startu, niestety zanotowaliśmy falstart, ale drugie podejście było zdecydowanie lepsze!  Załoga zakończyła rywalizację na 7 miejscu – Brawo WY !!!

       Ostatnia załoga to reprezentacja kl. 1-5:

       1. Kacper Dziamski

       2. Aleks Kaleta

       3. Marcel Kaczmarek

       4. Zofia Bielawska

       5. Aleksandra Wójcik

       6. Zuzanna Kryg

       7. Adrianna Kuster

       8. Lena Barecka

       9. Oliwia Augustyniak

       10. Milena Rychlewicz

       To były emocje! Załoga synchronizowała pociągnięcia wioseł, rytmicznie przesuwając się po wodzie. Sunęła niczym najlepsi zawodnicy, przedbiegi zakończyli na drugim miejscu! Następni załoga przystąpiła do finału. Wystartowała załoga na drugim miejscu i goniliśmy przez cały dystans prowadzącą załogę, w ostatnich metrach udało nam się dojść przeciwników. Ostatecznie okazało się, że przegraliśmy złoto o jedna setna sekundy ! Nieprawdopodobne ! Taki jest sport – walka do ostatnich chwil !!! Jesteśmy MEGA zadowoleni z drugiego miejsca – SP 4 Luboń NAJLEPSZE !!!!

       BRAWO DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW – WYKAZALIŚCIE SIĘ DUCHEM WALKI !!!!

       DZIĘKUJĘ !

       Zofia Piotrowska 

       Grażyna Kulińska 

     • Projekt eTwinning
      • Projekt eTwinning

       Zakończyliśmy już prace nad projektem eTwinning. Ufff... daliśmy radę, nauczyliśmy się sporo i jesteśmy gotowi na kolejny projekt w przyszłym roku. Dziś chcielibyśmy Wam jeszcze pokazać polskie tańce w międzynarodowym wykonaniu.

       Marta Górna

     • Spotkanie w sprawie festynu
      • Spotkanie w sprawie festynu

       Jak się rozmawia, to przychodzą do głowy ciekawe pomysły i nowe rozwiązania.

       09.05.2022r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Przewodnicząca Rady Rodziców oraz dyrektor Szkoły debatowali na temat propozycji celu Festynu Rodzinnego. Mnogość pomysłów i interesujących rozwiązań zobaczycie już niedługo…….

       Czekamy na Was 04.06.2022r. i zapraszamy na Festyn Rodzinny.

     • Kwiecień miesiącem zdrowia
      • Kwiecień miesiącem zdrowia

       Nasza szkoła stawia na promowanie zachowań sprzyjających utrzymaniu zdrowia. Przez cały rok motywujemy uczniów do prowadzenia zdrowego stylu życia. Kwiecień natomiast jest miesiącem,w którym szerzej przyglądamy się tej tematyce. W tym roku kwiecień minął nam pod hasłem "Nasza planeta, nasze zdrowie". Dlatego szczególną uwagę zwróciliśmy na zależność naszego zdrowia od kondycji naszej planety. Zorganizowaliśmy Dzień Ziemi, posadzilismy nowe krzewy. Sprawdzaliśmy co zagraża naszej planecie i jak ją chronić. Poza tym przygotowywaliśmy zdrowe śniadania,zakładaliśmy hodowle ziół i kiełków, aktywnie spędzaliśmy nasze przerwy. Podsumowaniem miesiąca był konkurs plastyczny "Moje zdrowie w moich rękach". Wyróżnione prace można nadal oglądać w holu naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim wychowawcom za realizację oraz uczniom za zaangażowanie i świadome wybory w celu utrzymania własnego zdrowia. 

       Szkolny zespół ds promocji zdrowia

     • Zawody lekkoatletyczne
      • Zawody lekkoatletyczne

       Czas na podsumowanie zawodów lekkoatletycznych, które odbyły się 28.04.2022.

       Chłopcy w składzie: Kamil Piotrowski, Igor Malak, Bartosz Ziółkowski, Bartosz Kuś, Marcel Krupa, Franciszek Tłok zajęli 1 miejsce w Powiatowych zawodach czwórboju lekkoatletycznego.

       Dziewczyny w składzie Kinga Dudziak, Nadia Waleriańczyk, Maria Sajnaj, Zofia Bielawska, Zuznna Kryg, Aleksandra Wójcik zajęły 8 miejsce w zawodach powiatowych, a także 2 miejsce w mistrzostwach szkół Lubońskich.

       Osiągnięcia indywidualne w Powiecie:

       Maria Sajnaj 1 miejsce na 600m

       Franek Tłok 3 miejsce w czwórboju

       Franciszek Tłok 2 miejsce w rzucie piłeczką palantową

       Franciszek Tłok 2 miejsce w biegu na 1000m

       Bartosz Kuś 3 miejsce w biegu na 1000m

        

       Osiągnięcia indywidualne w mistrzostwach Lubonia:

       Maria Sajnaj 1 miejsce w czwórboju

       Franciszek Tłok 2 miejsce w czwórboju

       Bartosz Kuś 3 miejsce w czwórboju

       Bartosz Ziółkowski 3 miejsce w biegu na 60m oraz 3 miejsce w skoku w dal

       Franciszek Tłok 1 miejsce w biegu na 1000m oraz 1 miejsce w rzucie piłeczką palantową

       Bartosz Kuś 2 miejsce w biegu na 1000m

       Marcel Krupa 3 miejsce w biegu na 1000m

       Zofia Bielawska 2 miejsce w rzucie piłeczką palantową

       Maria Sajnaj 1 miejsce w biegu na 600m, 2 miejsce w biegu na 60m

       Kamil Kolecki

      • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

       Dnia 3 maja 2022r. odbyły się miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja. W uroczystościach wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Po zakończonej mszy św. nastąpił uroczysty pochód pocztów sztandarowych oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem „Znicz Pamięci i Pokoju”. 

       Serdecznie dziękuję naszym uczniom: Matyldzie Cieloszyk, Marcie Adamskiej, Aleksandrze Kulińskiej i Marcelowi Domagała oraz opiekunowi p. Grażynie Kulińskiej za udział w uroczystościach. 

       Anna Poprawka