Kółko biologiczne na zajęciach 29 października wykonywało modele- witraże motyli.
Marta Ciszewska
Kółko biologiczne na zajęciach 29 października wykonywało modele- witraże motyli.
Marta Ciszewska
Kółko biologiczne na zajęcia wykonała jadalny model mózgu z jabłka i barwnika spożywczego oraz model oka z mozzarelli.
Jak zwykle było pysznie.
Marta Ciszewska
W Czwóreczce odbył się konkurs literowania w j. angielskim How do you spell it?. Naszymi gośćmi byli uczniowie szkoły nr 5. Uczestnicy wzięli udział w czterech konkurencjach, za które zdobywali punkty. Wszyscy uczniowie wykazali się wspaniałą zanajomością języka angielskiego.
Gratulujemy mistrzom literowania.
Barbara Plichta
W zeszły piątek odbyły się międzyszkolne eliminacje w unihokeju dzieci, nasza szkole reprezentowała grupa dziewcząt i chłopców.
Chłopcom niestety nie udało się stanąć na podium, za to dziewczyny zdobyły pierwsze miejsce tym samym zakwalifikowały się do półfinału zawodów powiatowych.
Podczas zawodów powiatowych dziewczyny zdobyły cenne doświadczenie oraz sprawdziły swoje umiejętności na tle najlepszych szkół w unihokeju.
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za ufundowanie transportu bez którego występ naszych dziewczyn byłby niemożliwy.
Natalia Adamska
Było minęło, ale wspomnienia zostaną W piatek, 25 października, odbyła się dyskoteka szkolna. Sprzedalismy ponad 150 biletów! I tylu uczestników się pojawiło. Było glośno, goraco i wesoło. Dziekujemy Samorządowi Uczniowskiemu, jego opiekunom i pani Urszuli Moch za organizację imprezy.
Marta Górna
„Muchomorki' oraz „Sowy" – prace plastyczne uczniów z kółka kreatywnego wykonane z przedmiotów przeznaczonych do recyklingu. Dzieci tworzyły prace związane z ekologią.
Małgorzata Goździewska
15 października obchodziliśmy w naszej szkole dwa święta - 120 - lecie naszej szkoły oraz Dzień Edukacji Narodowej. Z okazji 120 urodzin Czwóreczki odbył się uroczysty apel. Przygotował go Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem - panią Anną Mizerską oraz klasy 2a, 2b, 2c pod okiem pani Grażyny Kulińskiej, Anny Garstki, Kingi Niedzieli, Doroty Jurgi, a także klasy 8a i 8b pod opieką pani Cecylii Przybyszewskiej-Marciniak. Gościliśmy przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Burmistrz i Wiceburmistrz Miasta Luboń, Proboszcza Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Luboniu, Dyrektor Ośrodka Kultury w Luboniu, dyrektorów lubońskich szkół, Prezydium Rady Rodziców SP4, byłych dyrektorów i wicedyrektorów SP4, przyjaciół szkoły, emerytowanych nauczycieli i pracowników. Były przemówienia, życzenia, wspomnienia, a także występy klas, podczas których przybliżona została historia Czwóreczki.
Po uroczystościach oficjalnych goście mogli udać się na słodki poczęstunek, zwiedzić szkołę i obejrzeć kroniki szkolne zgromadzone w Sali Pamięci. Można było wpisać się do księgi pamiątkowej. Nie zabrakło także urodzinowego tortu.
Wszystkim gościom, uczestnikom, uczniom, nauczycielom zaangażowanym w przygotowania uroczystości serdecznie dziękujemy.
Cecylia Przybyszewska - Marciniak
22 października uczniowie na kółku biologicznym samodzielnie wykonali preparaty roślinne z cebuli. Później mogli oglądać swoje dzieła pod mikroskopem.
Marta Ciszewska
Rozpoczęliśmy cykl spotkań filmowych w ramach projektu Młode Horyzonty. Tym razem ogladalismy film "Polowanie na czarownice", który zwrócił nam uwagę na moc wyobraźni i przyjaźni. Pokazał nam rownież jak obco w klasie może się czuć uczeń z niepełnosprawnością.
Kolejne spotkania będą się odbywały co miesiąc,a gości nas Ośrodek Kultury w Luboniu.
Marta Górna
18 października świetliki miały zajęcia przyrodniczego na temat rozwoju złożonego u owadów i płazów. Poznaliśmy też układ pokarmowy człowieka.
Marta Ciszewska
BIJEMY REKORD Z WOŚP
16 pażdziernika nasi uczniowie z klas II i III wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii WOŚP polegającej na równoczesnym uciskaniu klatki piersiowiej przez jak największą grupę uczniów. Celem wydarzenia było propagowanie udzielania pierwszej pomocy, trening umiejętności resuscytacyjnych.
Nasi uczniowie każdego roku uczestniczą w warsztatach Ratujemy i Uczymy Ratować, co sprawia, że dzieciaki sprawnie i bez oporów przeprowadzają resuscytację krązeniowo-oddechową, co bardzo nas cieszy.
Dziekujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom i wolontariuszom- dzięki Wam BICIE REKORDU przebiegło sprawnie i prawidłowo.
Anna Garstka
Anna Pawlak
Na początku października Kajetan Cegłowski z kl. 3b uczestniczył w dwóch turniejach w Poznaniu, w których rywalizował z innymi juniorami o podwyższenie kategorii szachowej. Każdego dnia rozegrał 5 parogodzinnych partii. W sobotę 5.10. sięgnął po złoto i wypełnił normę na III kategorię, w niedzielę 6.10. wywalczył srebrny medal.
Klasy 8 na lekcji biologii wykonywały modele DNA z patyczków do uszu, papieru kolorowego i papieru kolorowego. Przestrzenny model DNA pozwala utrwalić jego budowę.
Marta Ciszewska
Klasy 7 na lekcji biologii wykonywały model kości. Takie prace pomagają opanować i utrwalić materiał.
Marta Ciszewska
Samorząd Uczniowski naszej Czwóreczki w dniu 04.10.2024r. ustalił podczas warsztatu z p. Anną Mizerską i Agnieszką Antczak "Słoik wartości".... Będą to nasze drogowskazy na drodze rozwoju i uczenia się . Dziękujemy SU.
W pierwszym tygodniu października dzieci ze świetlicy szkolnej
wzięły udział w IV Edycji Ogólnopolskiej Akcji „Czytamy z sercem”.
Bibliotekarze głośno przeczytali uczniom „Bajkę o sercu” autorstwa
Michała Filipek, oraz fragment książki Wojciecha Grajkowskiego „Krew”.
Po wysłuchaniu tekstów dzieci odpowiadały na zadawane przez
nauczycieli pytania i opowiadały co należy robić by dbać o serce. Dzieci
przypomniały sobie zasady pierwszej pomocy oraz numery alarmowe. Po
części edukacyjnej zajęć uczniowie wykonali serduszka z papieru
kolorowego w formie wydzieranki. Prace dzieci zostały umieszczone na
gazetce w świetlicy oraz przy bibliotece szkolnej.
W kolejnych dniach odbywały się spotkania w bibliotece szkolnej
podczas których uczniowie klas I-III wysłuchali opowieść pt „Miłość” -
Astrid Desbordes, Pauline Martin, „Miłość na czterech łapach” - Jakub
Tylman, oraz „Bajkę o sercu” - Michał Filipek. Podczas zajęć odbyły się
warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie przypomnieli
sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, przećwiczyli
pozycję boczną bezpieczną oraz wykonywali uciski ratownicze na
fantomach. Na zakończenie rozwiązały Quiz z Hertusiem i pokolorowały
zakładki „Czytam z sercem”.
Uczniom bardzo podobały się zajęcia z IV Edycji Ogólnopolskiej
Akcji „Czytam z sercem”.
Anna Pawlak
Pierwszy Dzień Łasucha za nami. Było słodko, pysznie i kolorowo. Dziękujemy klasom czwartym za wkład w przygotowaniu wypieków. Klasy piąte - szykujcie się na następny raz.
Marta Górna
W dniu 9 października uczniowie klasy 3a i 3b wzięli udział w wycieczce do Kórnika i Centrum Edukacji w Konarskim. Na poczatku zwiedzali Kórnik i zapoznali sie z historią zamku. Później poznali historię XIX-wiecznej wiejskiej szkoły, w zabytkowej ponad 200 - letniej stodole wysłuchały opowieści o pracach rolnika, a w wiejskich zabudowaniach karmiły wiejskie zwierzęta. Uczniowie wzięli udział w lekcji w "dawnym stylu" - pisanie gęsim piórem, klęczenie na grochu, dyscyplina, ubiór dzieci i wyposażenie tornistra. Po zajęciach zabawa na wiejskim podwórku oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Anna Migdał
Barbara Plichta
Powered by aSc EduPage