• Aktualności

     • Kwiecień miesiącem zdrowia- podsumowanie działań w klasach I-III
      • Kwiecień miesiącem zdrowia- podsumowanie działań w klasach I-III

       Przez ostatni miesiąc realizowaliśmy projekt pod hasłem „Kwiecień miesiącem zdrowia”. W ramach tego corocznego projektu sporo czasu poświęciliśmy na promocję zdrowego stylu życia. Klasy I-III wzięły udział w dwóch wyzwaniach. Pierwsze z nich to „Klasowe wyzwanie- jem zdrowe drugie śniadanie”, którego celem było zachęcenie jak największej grupy dzieci do przynoszenia zdrowych śniadań z ciemnym pieczywem i sporą ilością warzyw. Drugim wyzwaniem była codzienna rozgrzewka przed lekcyjna „Rozgrzewamy się na dzień dobry”. Z dumą musimy przyznać, że wszystkie klasy podeszły do tych wyzwań z wielkim zaangażowaniem i radością, domagając się kontynuacji rozgrzewek każdego dnia. Ponadto wychowawcy zadbali o to, by dzieci aktywnie spędzały przerwy podczas wspólnych zabaw i gier na świeżym powietrzu.

       Projekt zakładał też przypomnienie zasad zdrowego żywienia, z uwzględnieniem ważnych zagadnień, tj. zero waste oraz dieta planetarna.Odbyły się prelekcje z pielęgniarką szkolną oraz zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia. Dzieci przygotowywały zdrowe śniadania, zakładały ogródki klasowe oraz przygotowały hasła promujące zdrowy styl życia, które zdobiły drzwi do sal lekcyjnych.                                

       Rozmawialiśmy też o prawach dzieci do utrzymania zdrowia. Przeprowadzone zostały warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach Programu ratujemy i Uczymy Ratować.         

       Zrealizowaliśmy też projekt Dzień Ziemi, którego celem było uzmysłowienie dzieciom, że zdrowie człowieka zależy od kondycji naszej planety. Dzieci realizowały zadania rozwijające ten temat podczas rajdów pieszych po najbliższej okolicy oraz Wielkopolskim Parku Narodowym.

       Rozstrzygnięte zostały również konkursy o tematyce zdrowotnej, a nagrody i dyplomy zostały wręczone podczas apelu.

       Bardzo dziękujemy wszystkim wychowawcom za zaangażowanie w realizację planu promocji zdrowia, dzieciakom za aktywne uczestnictwo we wszystkich zadaniach i wyzwaniach. Cieszymy się, że nasi uczniowie mają większą świadomość swojego zdrowia, dbają o swoja kondycję i chętniej sięgają po zdrowe produkty. Brawo dzieciaki!

                                                                      Zespół ds. promocji zdrowia

     • Gratulacje
      • Gratulacje

       Uczeń klasy 8a , Tymoteusz Karwat od wielu lat z wielkim zapałem trenuje w Lubońskim Klubie Tenisa Stołowego "Luvena".

       W ostatnim czasie odniósł sukces zajmując IV miejsce w klasyfikacji końcowej 

       Mistrzostw Wielkopolski Kadetów w tenisie stołowym!

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        Klasa 8a z wychowawczynią Marią Baier

     • Projekt IOM
      • Projekt IOM

       Dzisiaj, 14.05.24r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Lubońskiego Uniwersytetu III Wieku, uczniami, społecznością migracyjną i lokalną w ramach podsumowania projektu IOM pt. : " Nie jesteście sami.... opowiem Wam o moich doświadczeniach migracyjntch" 🤗 Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, wspólnie wypracowaliśmy działania wspierające wzajemne zrozumienie. Brawo dla Samorządu Uczniowskiego👏👍

     • Gra historyczna
      • Gra historyczna

       ​​​​​​

       Z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie starszych klas zagrali w grę. Na brakowało emocji przy poszukiwaniach pytań a potem odpowiedzi, ukrytych na korytarzach szkoły. Nauka poprzez zabawę to jest to!

       Wszystkie działania zadaniowe będą realizowane w ramach Turnieju klas. Faworytami zostały klasy 6a, 6b i 7a.

       Zawsze fajnie zrobić coś razem! :)

     • Rzecznik Praw Ucznia
      • Rzecznik Praw Ucznia

       Hej, hej! Czy wiecie, że w naszej szkole mamy coś niesamowitego? Jest tutaj osoba,a właściwie dwie które stoją na straży naszych praw uczniowskich i dbają o nasze dobre samopoczucie! Wiecie już kto to? Tak, to nasz Rzecznik Praw Ucznia! #RzecznikPrawUcznia #NaszaSzkola

       Agnieszka Stefaniak

     • Międzyszkolny konkurs matematyczny
      • Międzyszkolny konkurs matematyczny

       25 kwietnia odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas 4 Mistrz Sprawności Rachunkowej, którego organizatorem była nasza szkoła. Serdecznie gratulujemy Zuzi z klasy 4b zdobycia II miejsca w finale konkursu.  I miejsce w konkursie zdobył reprezentant Szkoły Podstawowej nr 2, a III miejsce - Szkoły Podstawowej nr 3. Naszą szkołę w konkursie godnie reprezentowali również Franek z klasy 4a, Oleksandra z klasy 4b oraz Oliwia z klasy 4c, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w eliminacjach szkolnych.

       Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, a nauczycielom Szkół Podstawowych z Lubonia za pomoc w organizacji Konkursu.

       Koordynatorzy Konkursu

       Kinga Piórkowska

       Maria Mocek

      • "Moja ulubiona książka z biblioteki szkolnej"

       "Moja ulubiona książka z biblioteki szkolnej" - o takiej tematyce trwał konkurs 

       w bibliotece. Uczniowie dostarczyli barwe i ciekwawe prace. 

       Wyniki konkursu:

       I miejsce - Matylda Kaczmarek 2c
       II miejsce - Maja Pluta 2c
       III miejsce - Angelika Bromber 2a

       Wyróżnienia otrzymują:

       - Marta Nowak 3a
       - Szymon Całujek 2b
       - Juliann Białas 1a

       Gratulujemy, zapraszamy do Biblioteki po odbiór dyplomów oraz nagród w dniu 9 maja o godzinie 11.00.

        

       Maria Baier 

       Anna Szkoda 

        

        

     • Apel z okazji Konstytucji 3 Maja
      • Apel z okazji Konstytucji 3 Maja

       Konstytucja 3 Maja jest jednym z symboli naszej niepodległości, powodem do dumy dla Polaków oraz świadectwem wielkiej mądrości i patriotyzmu ludzi, którzy w 1791 roku tę konstytucję, dla ratowania Rzeczypospolitej, stworzyli.

       30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel poprowadzony przez uczniów klasy 2b Wiktorię Nuckowską i Olafa Łakotę  rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły. Powitano zaproszonych gości. Przedstawiono najważniejsze wydarzenia związane z momentem uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 2b  i 1a pięknie wyrecytowali wiersze i zaśpiewali piosenkę o tematyce patriotycznej. Na zakończenie apelu uczniowie klasy 2b zatańczyli poloneza. W tym dniu zostały również uczniom wręczone nagrody za udział w kwietniowych konkursach. 

       Anna Migdał

     • Wycieczka klasy 1c i 3b- Rajd po WPN
      • Wycieczka klasy 1c i 3b- Rajd po WPN

       W miniony czwartek, 25 kwietnia, klasy 1c i 3b uczestniczyły w rajdzie pieszym po Wielkopolskim Parku Narodowym. Podczas spaceru ścieżką edukacyjną dzieci poznawały faunę i florę oraz formy polodowcowe WPN. Przypomnieliśmy też postać naszego patrona prof. Adama Wodziczki. Uczniowie realizowali zadania w ramach projektu "Dzień Ziemi". Spacer ścieżkami WPN był bardzo przyjemny, choć wyczerpujący, ale dzieciaki szybko się zregenerowały podczas pikniku nad Jeziorem Góreckim. Dzieciaki przyznały, że mimo zmęczenia wycieczka była super i zadeklarowały, że zabiorą na taki spacer swoich rodziców. Oczywiście zachęcamy do korzystania z uroków WPN. Pozostaje nam tylko życzyć przyjemności podczas spacerowania :) 

       Anna Garstka

       Katarzyna Kolińska -Nowaczyk

     • Dzień Ziemi
      • Dzień Ziemi

       Jak co roku, w kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W tym roku nasi uczniowie realizowali zadania mające na celu pokazanie jak wiele zawdzięczamy planecie. Chodziło o zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o najbliższą okolicę i na to, jak wiele przyroda ma nam do zaoferowania. Podczas rajdów pieszych z wychowawcami uczniowie sprzątali okolicę, wykonywali zadania angażujące różne zmysły, poznawali zalety przebywania na łonie natury. Każdy rajd kończył się piknikiem, podczas którego dzieciaki miały okazję do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.

       Dodatkowo każda klasa poddawała przedmioty recyklingowi. Powstały torby na zakupy ze starych, nieużywanych T-Shirtów, roboty i stworki z kartonów, skarbonki z butelek plastikowych i wiele innych ciekawych przedmiotów. 

       Posadziliśmy również laurowiśnie. Krzewy te były darem uczniów dla przyrody i pięknie wkomponowały się w przestrzeń naszego szkolnego ogródka. 

       Dziękujemy wszystkim wychowawcom za zaangażowanie w działania i wsparcie podczas realizacji tak ważnej tematyki, a dzieciakom za wspaniałą wyobraźnię i dobrą zabawę.

       Gratulujemy też Lenie Kondej i jej rodzinie wyróżnienia w konkursie "Jak z moją rodziną dbam o planetę".

       Organizatorzy projektu

       Anna Garstka

       Katarzyna Kolińska- Nowaczyk