• Aktualności

     • Półkolonie 24-28 czerwca
      • Półkolonie 24-28 czerwca

       W czasie I turnusu dzieci wziłęy udział w wielu aktywnościach. Na początek odbyło się spotkanie z policją , a następnie  zajęcia z ceramiki oraz taneczne na sali gimnastycznej. Ten dzień zakończył się pizzą. Pozostałe dni dzieci spędziły na wyjazdach:  w kinie na filmie "Stażniczka smoków", podczas którego niektórzy baaardzo się bali , a następnie tradycyjne w McDonaldzie , w Centrum Edukacyjnym "Kawka" w Konarskich, gdzie były wypiekane ciasteczka oraz zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu zakończone ogniskiem. W Kluczewie w "Chacie u Kowola" dzieci poznały  jak wyglądało dawniej życie na wsi , stara kuźnia oraz odbyły  wycieczkę wozami do uroczego  miejsca, w którym był posiłek .Byliśmy też  w Starym Browarze , gdzie poznały  jego tajemnice i  przeszły szybki kurs się jak zostać fabrykantem. Mamy nadzieję,że był to udany czas i chętnie będziecie wracać do niego pamiętać.

       Dziękujemy za wspólny czas

       Maria Baier

       Małgorzata Goździewska

       Anna Wizła 

     • Wakacje, wakacje!!!
      • Wakacje, wakacje!!!

       Coś się kończy, coś zaczyna!

       Dziś minął kolejny rok szkolny w naszej czwóreczce Było .pożegnanie  ósmoklasistów, rozdanie świadectw, nagród  za trud włożony w naukę i pracę na rzecz szkoły, słowa wdzięczności i kwiaty dla wychowawców i nauczycieli za opiekę i wiedzę przekazywaną każdego dnia, podziękowania dla rodziców  wspierających szkołę.

       Były łzy radości i smutku.

       Koniec roku szkolnego to również czas rozstań, przejścia w kolejny etap życia. 

       Pani Maria Baier - nasza  kochana pani bibliotekarz i polonista po 41 latach pracy przeszła na emeryturę.

       Pożegnaliśmy również panią Agnieszkę Stefaniak, która wspierała  naszych uczniów, pełniąc funkcję szkolnego psychologa.Pani Agnieszka zmieniła pracę i podjęła nowe zadania.

       Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy dobrych i udanych wakacji pełnych słońca i przygód, aby nabrali sił, bo ... wrzesień tuż, tuż...

                                                      Samorząd Uczniowski SP4, opiekun Anna Mizerska

     • Ratujemy i Uczymy Ratować
      • Ratujemy i Uczymy Ratować

       Jak co roku, w klasach I-III realizujemy program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować", prowadzony przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 

       Uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach, podczas których uczyli się odpowiednio reagować na sytuacje zagrożenia życia. Podczas zajęć omówiony został łańcuch przeżycia oraz przećwiczyli sposoby udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w dwóch sytuacjach, gdy- poszkodowany jest nieprzytomny ale oddycha oraz gdy poszkodowany jest nieprzytomny i nie oddycha. 

       Dla niektórych była to powtórka z ubiegłego roku. Dla naszych pierwszoklasistów- nowość, która jak się okazało była dla nich bardzo interesująca i jak sami stwierdzili bardzo potrzebna!

     • Podsumowanie pracy SU
      • Podsumowanie pracy SU

       12 czerwca podczas apelu dokonaliśmy podsumowania pracy SU w roku szkolnym 2023/24. Został rozstrzygnięty Turniej Klas.  W tym roku I miejsce zdobyła klasa V b, II  m.- VII b , III m.- I V c . Gratulujemy zwycięzcom!!! Nauczyciele wręczyli uczniom nagrody książkowe za pracę na rzecz szkoły, wolontariat,  działania w szkolnym  kole Caritas, osiągnięcia w konkursach  przedmiotowych. Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za aktywną i dobrą współpracę.

       Anna Mizerska

     • „Mamy pierwsze miejsce"
      • „Mamy pierwsze miejsce"

       Moi drodzy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ogłoszony przez Urząd Miasta Luboń „Jak
       wyobrażasz sobie teren przy zbiorniku retencyjnym?”
       Natasza Ścisłowska, uczennica klasy 3b, zajęła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej kl.2-3
       Gratulujemy sukcesu!!!

       Katarzyna Kolińska-Nowaczyk

     • Spotkanie ze Strażą Miejską
      • Spotkanie ze Strażą Miejską

       Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. W czasie zajęć poświęconych bezpiecznemu zachowaniu się w ruchu drogowym uczniowie przypomnieli sobie zasadę "Ograniczonego zaufania" wobec innych użytkowników ruchu. Funkcjonariusze omówili z dziećmi, jakie zachowania na drodze są bezpieczne, np. korzystanie z pasów bezpieczeństwa, przestrzeganie sygnalizacji świetlnej oraz zachowanie ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię. Działania podejmowane przez Straż Miejską we współpracy z nasza placówką są bardzo ważne w kontekście edukacji dzieci i propagowania kultury bezpieczeństwa na drodze. W ten sposób już od najmłodszych lat dzieci uczą się odpowiedzialnego zachowania na drodze, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i zmniejszenia liczby wypadków drogowych.

       Anna Migdał

     • Brawo Kajtek!
      • Brawo Kajtek!

       Uczeń klasy 2b Kajetan Cegłowski uwielbia grać w szachy. Co jakiś czas uczestniczy w turniejach szachowych. 14 kwietnia w Stęszewie wziął udział w Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski Juniorów Grupa C-9. Zajął 6 miejsce i tym samym zakwalifikował się do Finałów Wielkopolski. Zawody odbędą się w czwartek 13 czerwca. Życzymy Kajetanowi powodzenia.

       Anna Migdał

     • Tak było w Mrówkach!
      • Tak było w Mrówkach!

       Klasa 8 a spędziła 3 dni na zielonej szkole w Mrówkach. Pojechali wszyscy uczniowie i był to dobrze spędzony wspólnie czas. Nie brakowało dobrej zabawy, wspomnień i refleksji , że to już koniec roku szkolnego i nauki w SP4. Program zielonej szkoły zakładał bardzo dużo różnorakich zajęć, np. szkołę kamuflażu, podchody, baloniadę czy piana party itp. Był też czas na zawarcie nowych znajomości. Jak pokazują zdjęcia poniżej wszyscy bawili się znakomicie.

       Maria Baier

     • Konkursy z j. niemieckiego
      • Konkursy z j. niemieckiego

       W drugim semestrze odbył się kolejny cykl konkursów z j. niemieckiego: " Guesse aus den Winterferien", " Osterkarte", "Osterstrauss - Sitten und Brauche" oraz konkurs dotyczący wiedzy o krajach niemiecko języcznych zrealizowany podczas Tygodnia Języków Obcych. Nasi uczniowie wykazali się wiedzą oraz dużą kreaty wnośćia w tworzeniu prac konkursówych, podzielieli się swoimi przeżyciami z miejsc, w których spędzali ferie zimowe, przygotowali piękne kartki z życzeniami w języku niemieckim oraz stroiki wielkanocne - poszerzając swoją wiedzę dotyczącą obyczajów w Niemczech. Uczniowie przygotowali również plakaty dotyczące Niemiec, dzieląć się swoją wiedzą dotyczącą miejscy godnych zwiedzenia, znanych osobistośći ze  świata polityki, sportu. Nasi uczniowie reprezentowli również nasza szkołę w konkursie:" Liga międzyszkolna - Co wiesz o Niemczech?" zorganizowanym przez Zespół Szkól im. Adama Wodziczki w Mosinie.

       Wielkie brawa dla naszych uczniów za chęć rozwijania się oraz reprezentowanie naszej szkoły:)

       Agnieszka Sosnowska

     • Wycieczka klasy 2a i 2b
      • Wycieczka klasy 2a i 2b

       10 czerwca uczniowie klasy 2a i 2b wybrali się na wycieczkę do Folwark Żabinko. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Dzieci poznały codzienne prace na folwarku – między innymi pielęgnowanie i karmienie zwierząt: koni, kóz i królików. Dzieci zwiedziły domek na drzewie, spróbowały swoich sił w jeździe konnej, wzięły udział w przejażdzce bryczką, upiekły kiełbaski na ognisku, a na koniec integrowały się podczas wspólnych zabaw w gospodarstwie. 

       Barbara Plichta

       Anna Migdał