• Aktualności

     • Plakaty
      • Plakaty

       Klasy 5 do 8 na lekcjach biologii chętnie wykonują plakaty. Metoda posterowa pozwala utrwalić nabytą wiedzę i rozwija wyobraźnię. Na plakatach klasa 5 zapoznała się ze zwierzętami roślinożernymi, mięsożernymi i wszystkożernymi.

       Marta Ciszewska

     • „Projektanci mody”
      • „Projektanci mody”

       Na ostatnich zajęciach z kreatywności nasi uczniowie wcielili się w rolę projektantów mody i tworzyli swoje , niepowtarzalne wzory na koszulkach. Idea jaka przyświeca tym zajęciom to: indywidualny, autorski pomysł i własnoręczne wykonanie. Jak już wiemy nie od dziś, kreatywność dzieci nie zna granic, zajęcia te pozwoliły pobudzić wyobraźnię i spełnić się w roli małego kreatora mody. Zwieńczeniem zajęć był pokaz koszulek. Czyż nie są wspaniałe ??

        

       Katarzyna Kolińska-Nowaczyk

     • Światowy Dzień Kota
      • Światowy Dzień Kota

       Mówi się, że chodzą swoimi drogami, są samotnikami i rzadko okazują uczucia. Są rasowe i dachowe, miauczą, mruczą - kto? Oczywiście koty! 17 lutego uczniowie naszej Czwóreczce obchodzili Światowy Dzień Kota.

       Barbara Plichta

     • Konkurs "Skrzydła życia - nie przechodzę obojętnie"
      • Konkurs "Skrzydła życia - nie przechodzę obojętnie"

       Komisariat Policji w Luboniu zaprasza młodzież od 10 roku życia do udziału w konkursie fotograficznym "Skrzydła życia- nie przechodzę obojętnie". Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problematykę przemocy, uzależnień, tolerancji i wykluczeń społecznych oraz zachęcenie młodzieży do przedstawienia za pomocą I kategoria: fotografia/grafika, II kategoria: film/spot przemyśleń na temat wskazanej problematyki. Przygotowane prace należy zgłosić do 15 kwietnia 2023 roku. 
       Zachęcam do zapoznania się z regulaminem i wzięcia udziału w konkursie.


       Regulamin konkursu

       z poważaniem

       sierż.sztab. Kinga Koluszenko

       Zespół Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń

       Komisariatu Policji w Luboniu

       z up. p.o. Komendanta

       Komisariatu Policji w Luboniu

       podkom. Joanny Tritt

     • Lapbooki klasy 6
      • Lapbooki klasy 6

       Klasy szóste w ramach powtórzenia materiału wykonywały na lekcji biologii lapbooki na temat parzydełkowców. Dzięki ciekawej formie zajęć uczniowie rozwijali także swoją kreatywność. Prace można było podziwiać na holu szkoły i w sali przyrodniczej.

       Marta Ciszewska

     • Modele komórek klasy 5
      • Modele komórek klasy 5

       Na lekcji biologii klasy 5 wykonywały modele komórek z zakrętem od słoików i plasteliny. Prace uczniów można było podziwiać w holu szkoły. Modele są innowacją, jaka została wprowadzona rok temu. W zeszłym roku materiałem były kule styropianowe. Modele pozwalają na rozwój wyobraźni przestrzennej oraz zapamiętani budowy komórek.

       Marta Ciszewska

     • Półkolonie 30.01-3.02.2023r.
      • Półkolonie 30.01-3.02.2023r.

       W pierwszym tygodniu grupa 45 uczniów z klas 1-4 skorzystała ze zorganizowanych przez szkołę półkolonii.

       Program obfitował w wiele atrakcji, a więc nie było mowy o nudzie.

       Pierwszego dnia , który spędziliśmy w szkole odbyły się zajęcia plastyczne przygotowane przez ArtZagrodę. Pani animatorka przygotowała dla wszystkich materiały plastyczne,a uczniowie wykonali farbami przepiękne krajobrazy zimowe. Wszyscy pracowali w  skupieniu i ciszy, a wykonane prace dzieci zabrały do domów. Na zakończenie dla wszystkich była pizza.

       Kolejne dni spędziliśmy na wyjazdach.

       We wtorek odbyliśmy zajęcia survivalowe w poznańskiej Palmiarni. Wszyscy nauczyli się jak można przetrwać w tropikalnej dżungli: które rośliny dadzą wodę, a które  mogą zabić,dzięki  którym nie umrzemy z głodu,opatrzymy rany itp. Każdy uczestnik miał okazję zdobyć trofea w postaci pieczątki i zostać wytrawnym znawcą dżungli.

       Środa była dniem kinowym. Pojechaliśmy do Multikina 51 na film „ Niezwykły kot Maurycy”.I choć film był trochę przerażający , bo główną rolę odgrywały szczury i przewodzący im kot, to wszyscy  wrócili zadowoleni.

       Czwartek spędziliśmy na sali zabaw w Fabryce Śmiechu Michałek i rzeczywiście , było dużo śmiechu i radości. Dzieci skorzystały ze wszystkich znajdujących tam atrakcji, a więc z labiryntów, ruchomych mostów, zjeżdżalni,basenów z piłeczkami i wielu wielu innych. Na koniec zajechaliśmy do McDonalda, gdzie każdy wybrał sobie to na co miał ochotę. Okazało się ,że w tej restauracji dzieci czują się jak u siebie w domu, wiedzą co lubią, umieją to zamówić i zapłacić.

       Ostatniego dnia czyli  w piątek pojechaliśmy do starego ZOO. Celem wycieczki było znalezienie odpowiedzi na pytanie „Czy smoki istnieją naprawdę?” Na początek spotkaliśmy się z panią, która wprowadziła nas w temat zajęć poprzez prezentację  ukazującą wiele zwierząt , które przypominają smoki i dinozaury. Następnie udaliśmy się do pawilonu zwierząt zmiennocieplnych czyli ryb, gadów i płazów. Dzieci z zainteresowaniem oglądały akwaria ze zwierzętami, podziwiały ich ubarwienie i dostosowanie się do otoczenia. Niestety, pogoda  nie pozwoliła nam na spacer po ZOO.

       Po powrocie do szkoły podsumowaliśmy półkolonie. Wszystkie dzieci stwierdziły,że chciałyby , aby półkolonie trwały dłużej, bo był to czas spędzony aktywnie i w ciekawych miejscach.

       Dziękujemy dzieciom i rodzicom za miłe  słowa, które otrzymałyśmy po zakończeniu półkolonii. 

        

                                                                                       Maria Baier , Małgorzata Goździewska, Anna Wizła

        

     • Dzień Babci i Dziadka
      • Dzień Babci i Dziadka

       W Dniu 27 stycznia 2023 r. ,zostaliśmy zaproszeni przez nasze wnuki ,uczniów klas: 1-szej c i 3- ciej b na Dzień Babci i Dziadka obchodzony w Szkole Podstawowej nr 4 w Luboniu.Już na wstępie dało się zauważyć, że frekwencja nadzwyczaj dopisała i seniorzy licznie zajęli miejsca na sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęła się część artystyczna uroczystości. Wychowawczyni, pani mgr  Grażyna Kulińska, która przywitała nas serdecznie, zapewniła nas, że takie spotkania są jej szczególnie miłe.Dzieci przygotowały okolicznościowe recytacje, tańce i śpiewy.Widać było wzruszenie na twarzach wszystkich obecnych, czemu dały wyraz gromkie oklaski. Następnie, zaproszeni zostaliśmy na spotkanie przy kawie i pysznym cieście, przygotowanym przez troskliwe mamy, gdzie mogliśmy zapoznać się bliżej.Miła atmosfera sprawiła, że szybko poczuliśmy się jak w dobrej rodzinie.Otrzymaliśmy także, własnoręcznie wykonane przez nasze wnuki portrety, zaproszenia, kwiatki, kubeczki z uroczym wierszykiem, breloczki, które będa nam przypominać ten piękny dzień i trafią do domowego archiwum pamiątek.Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego spotkania, a w szczególności  pani mgr Grażynie Kulińskiej serdecznie dziękujemy!Jesteśmy z naszych wnuków bardzo dumni i cieszymy się, że odkrywają  w szkole swoje talenty, kształtują umiejętności i rozwijają swoją niepowtarzalną osobowość.

       W imieniu wszystkich zaproszonych na Dzień Babci i Dziadka, podziękowania składa:Anna Tuchowska

      • Sukces Marysi

       Dnia 21.01.2023r Marysia Sajnaj wystartowała w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski  w Toruniu.  Została wicemistrzynią Wielkopolski na dystansie 1000m z czasem 3.29.16 . Dzięki klubowi Juvenia Puszczykowo, najlepszej trenerce i ciężkiej pracy, dąży do spełnienia swoich marzeń jakim jest olimpiada !

       Serdecznie gratulujemy!!

       Kinga Piórkowska