• Aktualności

     • Samorząd Uczniowski podsumował rok szkolny 2021/2022
      • Samorząd Uczniowski podsumował rok szkolny 2021/2022

       W naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Podczas uroczystości ogłoszony został wynik "szkolnego turnieju klas", podziękowaliśmy uczniom, którzy aktywnie pracowali na rzecz samorządu, nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy pięknie reprezentowali naszą szkołę na bardzo różnych wydarzeniach. A mamy się kim chwalić! Sportowcy, tancerze, artyści, literaci, historycy, matematycy i wolontariusze - jesteśmy z Was dumni! Kulminacyjnym punktem uroczystości było, jak zawsze wzruszające, przekazanie sztandaru kolejnemu rocznikowi wraz ze ślubowaniem. Uroczystość przygotowana przez uczniów pod opieką pani Anny Mizerskiej przebiegła perfekcyjnie.

       Maciej Woźniak

      • Świetlik miesiąca

       Podsumowując Konkurs Świetlika miesiąca, swoim zachowaniem, wyjątkową kulturą osobistą oraz zaangażowaniem w pracę na świetlicy wyróżniona została:

                                              Jagoda Sawińska z klasy 2a

        

       Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

                                                                                                                            Wychowawcy świetlicy

      • "Palić nie palić, oto jest pytanie?"

       Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoly Maikołaj Doruch z klasy 5b zajął II miejsce na etapie powiatowym w konkursie pt "Palić nie palić, oto jest pytanie?".

       Zaczęło się tak, że Mikołaj zajął I miejsce w etapie szkolnym i jego zdjęcie zostało przesłane na dalszy etap konkursu. Jego wyjątkowy pomysł na zdjęcie przedstawiające zdrowy styl życia bez nałogów spodobało się nie tylko jury w szkole. 

       31 maja 2022 Mikołaj brał udział w uroczystym wręczeniu nagrody w siedzibie WSSE w Poznaniu. 

       Gratulujemy sukcesu!

       Ewa Darul-Szklanna

       Reanata Przybysz

      • Podziękowania

       W piątek odbył się bal tegorocznych Ósmoklasistów. Tą drogą, w imieniu rodziców, chciałabym podziękować Dyrekcji Szkoły oraz wszystkim Nauczycielom, którzy towarzyszyli Uczniom. Rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem pracowali nad tym, aby zabawa była idealna. Natomiast specjalne podziękowania kierujemy do Pani Ewy Darul. Dziękujemy za pięknego poloneza, otwierającego bal w wykonaniu Uczniów, za ogrom pracy, który Pani niewątpliwie włożyła w przygotowania i za łzy wzruszenia, których nie dało się ukryć, gdy tańczyli. Było pięknie - dziękujemy!

       Natalia Czerwińska

      • Dni Lubonia

       W niedzielę 12.06.2022 r. w Parku Papieskim na chwilę scenę opanowały Lubońskie szkoły. Naszą czwóreczkę reprezentowały Amelia Rogowicz, oraz Emilia Głuchowska pod opieką pani Natalii Walkowiak. 

       Natalia Walkowiak

      • "Dzień Łasucha"

       W dniu 31 maja tuż przed Dniem Dziecka Samorząd Uczniowski zorganizowała Dzień Łasucha. Wszyscy smakosze mogli w tym dniu zakupić w naszym sklepiku pyszne babeczki i muffinki.  Tym razem zaopatrzeniem zajęły się klasy czwarte.

       Pragniemy  podziękować wszystkim uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie we wszystkie tegoroczne Dni Łasucha, za pyszne wypieki i  poświęcony  czas naszej społeczności szkolnej. 

       Samorząd Uczniowski SP4

      • Pamiętamy

       Przedstawiciele społeczność SP 4 2 czerwca 2022 wzięli  udział  w uroczystościach   78. rocznicy zamordowania gen. Henryka Kowalówki, komendanta Okręgu Poznań Armii Krajowej, która odbyła  się w Luboniu na terenie byłego obozu karno-śledczego w Żabikowie. W programie były m.in. Msza święta polowa, referat – mgr. Jacka Nawrocika, kustosza muzeum, i apel pamięci. 

       Anna Mizerska

     • Tydzień Języków Obcych
      • Tydzień Języków Obcych

       W ramach Tygodnia Języków Obcych odbył się konkurs na odczarowanie obcojęzycznych nazw produktów. Zwycięzcami zostali: Filip Stachecki 4a, Julia Stachecka 8d i Zuzanna Liszka 5a. Wiedzieliście, że Sprite to duszek??? Spójrzcie na plakaty. Niejedna osoba się zdziwi :)

       Marta Górna

     • Das Portraet meiner Mutter
      • Das Portraet meiner Mutter

       W związku z obchodami w naszej szkole Tygodnia Języków Obcych uczniowie klas V i VI - tej wykonywali prace na temat: Das Portraet meiner Mutter - portret mojej mamy. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ uczniowie klas V zaczęli w tym roku szkolnym uczyć się języka niemieckiego -  wszyscy uczniowie oczywiście poradzili sobie wspaniale👍👏. Wielkie brawa za kreatywność i znajomość języków obcych👏👏👏🙂

       N-l j .niemieckiego

       Agnieszka Sosnowska

      • Świetlicowy kącik plastyczny

       Wiosenne prace plastyczne zdobią gazetkę w naszej świetlicy.

       Uczniowie wykonali piękne i kolorowe witraże.

       Dzięki temu świetlica jest ubrana w wiosenne barwy :)

                                                                                                                         Wychowawcy świetlicy

        

      • Czerwcowe świetliki :)

       Chociaż za oknami czuć wakacje to nasi uczniowie z uśmiechem spędzają ostatnie tygodnie szkoły na zabawach w świetlicy.

       W miłej atmosferze odliczamy czas do przyjścia wyczekiwanego lata :)

        

                                                                                                          Wychowawcy świetlicy

      • Wielkie sprzątanie świata!

       Uczniowie naszej czwóreczki wzięli po raz drugi już udział w akcji sprzątania świata, którym Partnerem wydarzenia jest: Kom-Lub sp. z o.o. oraz Luvena - nawozy z Lubonia.

       Sprzątnie odbyło sie na Kocich Dołach w Luboniu.

       #ekologiczna czworeczka

       #śmieciom w lesie mówimy stanowcze NIE!

        

                                                                                                                                  Paula Kowalska